Менеджер Дубневичів зберігав мільйон євро готівкою і наказував вигнати детективів НАБУ

Солом’янський суд 18 січня обрав запобіжні заходи менеджерам компаній нардепів Богдана і Ярослава Дубневичів.

За версією НАБУ, підприємства-власники Новояворівської і Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю у НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії для населення. Цей газ ТЕЦ купували за пільговими тарифами. Але, як з’ясували детективи, понад 300 млн кубометрів газу на суму 1,4 млрд грн. вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електроенергії, яку реалізували ДП «Енергоринок» із собівартості електроенергоії, виробленої з газу за ринковою ціною.

Бенефіціарами вищезгаданих компаній є нардепи від БПП Богдан і Ярослав Дубневичі.

Станом на вечір 18 січня Ігор Кучма, радник директора ТОВ «Енергія» арештований із альтернативою застави у 5 млн грн, директор ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко арештований із альтернативою застави у 10 млн, фіндиректор ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин арештований із альтернативою застави у 2 млн грн.

Заступник дирктора ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Ільків арештований із альтернативою застави 3,4 млн грн (додано 19.01.2018).

Хоча формально Ігор Кучма тільки радник керівника підприємства, саме йому детективи відводять роль організатора оборудки.
Прокуратура просила суд взяти Кучму під варту з альтернативою застави у 230 млн грн.
За його вказівками, як йдеться у підозрі, діяли керівники ТОВ «Енергія-Новояворівськ» і ТОВ «Енергія-Новий Розділ» – Ігор Артимко, Ігор Ільків і Олег Павлишин.
Про реальну роль Кучми на підприємствах свідчать дані негласних слідчих розшукових дій.
Так, 29 вересня 2016 року Кучма у телефонній розмові дав вказівку фіндиректору «Енергія-Новояворівськ» не допускати до перевірки фінансових ревізорів.

В іншій телефонній розмові Кучма розпорядився, щоб працівники компаній Дубневичів змінили номери мобільних телефонів. Крім того, з даних НСРД видно, що Артимко регулярно доповідав Кучмі про стан справ на Новороздольській ТЕЦ, інформував про обшуки. В лютому 2017 Кучма погодив збільшення фонду оплати праці ТОВ «Енергія-Новий Розділ» на 200 тис грн.

Прокурори звернули увагу на майновий стан підозрюваного. На його дружину, сина і матір зареєстрована численна нерухомість.

Крім того, у 2016 році під час обшуку в офісі компанії «Енергія»  з сейфу було вилучено 1,14 млн євро, 136 тис. доларів та 1,9 млн грн. Раніше, коли Кучма ще не був підозрюваним, він неодноразово оскаржував арешт коштів. Однак суди вирішили, що арешт потрібен, а Кучма не довів, що це його гроші. Тепер же сторона обвинувачення намагалась використати цей факт  проти підозрюваного.

«Поки його не затримали він ігнорував всі виклики до Національного антикорупційного бюро», – розповів суду прокурор Роман Симків про поведінку підозрюваного.

Прокурор Симків прямо заявив, що Кучма раніше неодноразово перешкоджав НАБУ у проведенні слідства. За словами прокурор, у квітні 2017 під час обшуків на Новороздольській ТЕЦ Кучма давав накази відімкнути світло, викликати охорону, вигнати з приміщень детективів НАБУ.
«Кучма у своїй діяльності з керування ТОВ «Енергія-Новояворівськ» і ТОВ «Енергія-Новий Розділ» фактично підзвітний народним депутатам Дубневичам, знайомий з ними особисто», – сказав прокурор. На його думку, близькість до Дубневичів є реальним ризиком належної поведінки Кучми.

 

Даними НСРД зафіксовано, як Кучма коментуючи обшуки на своєму підприємстві говорив, що йому треба «закрити питання з НАБУ».

Крім того, при обшуку детективам не вдалося розшукати паспорт Кучми. У свою чергу, його адвокати повідомили, що він востаннє виїздив за кордон у 2015 році, а паспорт він здасть, коли буде рішення суду.

Прокурор Ігор Гарванко пояснив, що 1,4 млрд грн шкоди державі – це різниця між ринковою ціною газу і пільговою, яку заплатили фірми Дубневичів.

 

Підозра у заволодінні саме 300 млн кубометрів газу підтверджується судово-економічними експертизами і перевіркою Державної аудиторської служби.

Сам Ігор Кучма у своєму виступі зазначив, що не є службовою особою згаданих підприємств і взагалі не має знань у сфері енергетики. На уточнююче запитання судді відповів, що за освітою математик.

На прохання судді Кучма пригадав, як відбулось затримання.
Детективи приїхали у вівторок 16 січня о 7.30 ранку і провели обшук в його львівській квартирі. Після того йому вручили підозру і повезли до Києва обирати запобіжний захід.

 

«Кошти, вилучені при обшуку, я відкладав разом з компаньйонами для початку підприємницької діяльності. На жаль, вона була зірвана, так як [гроші] вилучено відповідними правоохоронними органами…», – пояснив Кучма.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *