Справа Шепелева і «Родовід Банку»: суд арештував 113 гектарів, які раптово змінили власника

Суд за клопотанням прокурора відділу Головної військової прокуратури ГПУ заарештував 113,5 га землі в Оболонському районі Києва.
 
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 19 січня.
 
Ділянка розташована за адресою м. Київ, вул. Озерна (Оболонський район) і належить на праві власності ТОВ «Фінансова компанія «АТТАЛ».
 
У 2009 році за рахунок цієї земельної ділянки була погашена заборгованість ТОВ «Баски-Плюс-2004 рік» на суму 3,77 млрд грн перед «Родовід Банком», 99% акцій якого належить державі.
 
Юридичним супроводом цієї угоди займалось АО «Бріарей».
 
За версією слідства, вартість земельної ділянки була суттєво завищена, а угода з АО «Бріарей» була укладена під впливом колишнього народного депутата від БЮТ і Партії Регіонів Олександра Шепелева. Слідчі вважають, що насправді послуги щодо стягнення заборгованості із позичальників цією фірмою не надавалися.
 
Вартість адвокатських послуг компанії «Бріарей» склала 301,6 млн грн (що еквівалентно 37,75 млн доларів станом на 2009 рік). Слідство інкримінує заволодіння цими коштами колишньому нардепу Шепелеву.
 
Вищезгадана земельна ділянка була визнана речовим доказом у кримінальному провадженні про розкрадання коштів «Родовід Банку» і заарештована.Але 21 грудня 2017 року приватний нотаріус переоформила землю у власність ТОВ «Фінансова компанія «АТТАЛ».
 
Суд повторно заарештував ділянку і заборонив розпоряджання, відчуження або користування нею.
 
«Фінансова компанія «АТТАЛ» зареєстрована у Дніпрі в липні 2015 року зі статутним капіталом в 5,1 млн грн. Її засновником є ТОВ «ГРАТТ», а кінцевим бенефіціаром – Олександр Сурмай з Херсона.
 
Як відомо, в липні 2014 екс-нардеп Олександр Шепелев утік з-під варти під час перебування в лікарні, де лікувався після екстрадиції з Угорщини.
 
Шепелев оголошувався у всеукраїнський та міжнародний розшук за підозрою у розкраданнях в особливо великих розмірах і замаху на вбивство колишнього акціонера і віце-президента «Родовід Банку» Сергія Дядечка.
 
За останньою інформацією, Шепелев перебуває в Росії. У 2016 році Росія відмовила Україні в його екстрадиції. «Неофіційно циркулює інформація про те, що Шепелев пішов на угоду з російським слідством, давши свідчення на низку українських політиків, зокрема й Ю. Тимошенко», – заявляв з цього приводу заступник генпрокурора Євгеній Єнін. У червні 2017 Генпрокуратура Росії повідомила, що розгляне питання повторно.
 
У березні 2017 Шепелев записав відеозвернення до директора НАБУ Артема Ситника, в якому заявив, що нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов і народний депутат від «Народного Фронту» Руслан Лук’янчук у 2007-2010 рр. вивели в офшори $800 млн з державного бюджету та допомоги Міжнародного валютного фонду.
 
15 травня 2017 суд звільнив від кримінальної відповідальності у звязку із закінченням строків давності Сергія Щербину, який був тимчасовим адміністратором «Родовід Банку» і, зокрема, підписував договір з АО «Бріарей».
13 липня 2017 суд залишив без задоволенняапеляційну скаргу адвоката Галини Шепелевої, дружини екс-нардепа. Адвокат намагався скасувати арешт $16,25 млн канадської компанії «Bombardier Inc» на рахунку в «Bank of America Texas». Гроші були перераховані начебто на будівництво літака. Але суд погоджується із версією слідства, що кошти мають ознаки злочинного походження.
error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *