Справу Насалика закрили повторно

Вищий антикорупційний суд вдруге закрив справу про недостовірне декларування ексміністра енергетики Ігоря Насалика.

Про це повідомила пресслужба суду.

У підготовчому засіданні прокурор подав клопотання про закриття на тій самій підставі п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України – набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння. Прокурор сказав, що розгляд справи не можливий, оскільки 27 жовтня 2020-го Конституційний Суд України визнав статтю 366-1 КК України неконституційною.

Раніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала ухвалу про закриття справи щодо ексміністра енергетики Ігоря Насалика. Апеляція мотивувала рішення тим, що суд не мав закривати справу, не переконавшись, що не можливий виправдувальний вирок. На момент вчинення діяння містило склад злочину, було підставою для кримінальної відповідальності, тому декриміналізація є нереабілітуючою підставою.

Водночас апеляція відзначила, що суд першої інстанції має право закрити справу, якщо відсутні підстави для прийняття інших рішень, зокрема, виправдувального вироку.

Нормами КПК прямо передбачена можливість закриття кримінального провадження на підставі п. 4 частини 1 ст. 284 КПК під час підготовчого судового провадження.

Насалик і його адвокат були проти закриття справи і наполягали на подальшому розгляді. Тривале кримінальне переслідування через широке висвітлення у ЗМІ завдало шкоди репутації Насалика, а закриття кримінального провадження ухвалою суду начебто ніяк не сприяє її відновленню.

Колишнього міністра енергетики звинувачували у недекларуванні 1,25 млн доларів, позичених у бізнесмена Петра Димінського. Насалик заперечує факт позичання грошей. І йдеться не тільки про внесення цього боргу в декларацію і претензії НАБУ. Димінський подав два позови до Насалика про стягнення коштів на загальну суму більше 3 млн доларів.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *