Стали відомі подробиці справи екс-податківки, яку засудили на 5 років за хабар

У реєстрі оприлюднено вирок колишній начальниці відділу ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у місті Києві, яку визнали винною в отриманні 111 тис. грн хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Дніпровського суду Києва від 5 листопада. Вирок ще не набув чинності і на нього може бути подана апеляція.

Обвинувачена працювала начальником відділу аудиту фінансових установ та валютного контролю управління податкового аудиту ДПІ у Дніпровському районі Києва.

У серпні 2015 до податкової надійшов лист від «Кредитвест банку» з інформацією про клієнта – ТОВ «ЄвропрофільЮА» з приводу порушення за імпортними операціями за зовнішньоекономічним контрактом щодо закупівлі прокату плоского з сталі. На запит податкової компанія надала пояснення. У подальшому обвинувачена ініціювала позапланову перевірку компанії, оскільки та не надала всіх документів.

За порушення валютного законодавства підприємству нарахували пеню. Після цього в податківки начебто виник умисел отримати неправомірну вигоду за зменшення суми пені.

Обвинувачена озвучила бухгалтеру компанії пропозицію зменшити пеню 228 000 грн до 6 500 грн, якщо їй заплатять 111 000 грн. Податківка підписала відповідні документи та 11 вересня отримала гроші в своєму кабінеті і одразу була затримана.

В суді вона вину не визнала та показала, що 2 вересня 2015 року вийшла з відпустки і до неї підійшла інспектор та повідомила, що головний бухгалтер «Європрофіль ЮА» не погоджується з сумою штрафних санкцій та хоче проконсультуватись. При зустрічі бухгалтер підприємства просила допомогти зменшити штраф, бо її можуть звільнити, пропонувала гроші, тоді обвинувачена вирішила подивитися документи і повідомити, що слід донести на підтвердження зменшення штрафних санкцій. Обвинувачена стверджувала, що гроші брати відмовилась, після чого бухгалтер компанії прийшла вдруге до її кабінету і швидко поклала гроші на стіл, гучно сказавши скільки поклала і вибігла з приміщення, а далі зайшли працівники поліції. Вона та її захисник переконували суд, що мала місце провокація з боку правоохоронних органів.

Колишня інспектор ДПІ підтвердила, що начальниця просила її  скласти проект акту на «Європрофіль ЮА» з зазначенням суми штрафу, яка була меншою за встановлену перевіркою. Але про отримання хабара вона нічого не знає. У жовтні-листопаді 2015 року свідок була звільнена з податкової за згодою сторін.

Бухгалтер компанії говорила, що вирішити питання їй запропонувала саме податківка. Директор фірми вирішив звернутися в прокуратуру. Гроші їй надали співробітники СБУ, також її забезпечили спеціальною технікою у вигляді відеокамери в жіночій сумці та аудіомаячками. Вона зайшла в кабінет інспектора і остання дала їй акт, що не був зареєстрований, в ньому зазначалося, що нараховано 6500 гривень штрафу, після чого вони зайшли до кабінету начальниці відділу і вона передала їй гроші. Начальниця відділу поклала їх до шухляди і пообіцяла, що  акт зареєструють наступного дня, після чого вона зателефонує та повідомить номер акту.

Тодішня керівниця ДПІ Дніпровського району сказала, що обвинувачена не доповідала їй про результати перевірки «Європрофіль ЮА». Акт їй для погодження не надавали, на той момент перевірка ще не закінчилась, а тому обвинувачена не могла видати акт, який складається тільки по її закінченню, що незареєстрований акт не є належним документом за результатами перевірки.

Суд вирішив, що вина повністю доведена. Суд не встановив фактів підбурювання до отримання хабара, з’ясував, що обвинувачена мала повноваження щодо зменшення пені. Дії обвинуваченої, яка після отримання коштів, ще до завершення перевірки віддала бухгалтеру акт перевірки і розрахунок пені, на думку суду, свідчать про направленість її дій на отримання неправомірної вигоди.

Суд призначив їй 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на 3 роки,  з конфіскацією всього майна, окрім  житла. На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з дня його проголошення.

Компанія «Європрофіль ЮА» з 13 липня 2017 року перебуває у стані припинення.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *