Суд через 3,5 роки випустив вбивцю дитини за сумлінну поведінку

Шевченківський суд Києва умовно-достроково звільнив Олександра Балакірєва, засудженого за побиття до смерті 2-річної дитини своєї співмешканки.

Про це повідомляє адвокат потерпілих Ксенія Проконова.

Суд прийняв рішення ще в листопаді 2019 без участі потерпілих та їх адвоката, які дізналися про це тільки зараз і випадково.

18 лютого 2019 чоловіка засудили до 10 років позбавлення волі. Але він утримувався в СІЗО з травня 2016 і аж до закінчення апеляції в жовтні 2019. Відтак суд весь цей строк порахував за «законом Савченко» як день за два. Тепер вважається, що Балакірєв з 10 не відбув тільки 3 роки. Фактично ж чоловік був за гратами лише 3,5 роки з 10.

Адвокат засудженого повідомив, що за період відбування покарання той зарекомендував себе позитивно, відбув більше 2/3 призначеного покарання, у зв’язку з чим просив звільнити. Прокурор і представник СІЗО не заперечували. Участь у засіданні брав прокурор прокуратури Києва, а не області, що підтримувала обвинувачення в суді.

Адвокат потерпілих Ксенія Проконова повідомила, що їм може знадобитися охорона, оскільки в сім’ї залишилась малолітня дочка. Компенсацію потерпілим засуджений не виплатив.

Нагадаємо, що Балакірєва засудили за тяжкі тілесні ушкодження 2-річному сину своєї співмешканки, від яких той помер. Його також звинувачували у згвалтуванні дитини неприродним способом, але суд цей епізод визнав недоведеним.

Балакірєв працював у Департаменті внутрішнього аудиту Міністерства внутрішніх справ

4 коментарі до “Суд через 3,5 роки випустив вбивцю дитини за сумлінну поведінку

 • 14.01.2020 о 01:57
  Permalink

  Нечисть, але може отямився… хоча… навряд чи.

  Відповідь
 • 14.01.2020 о 22:58
  Permalink

  Нічого особистого. За вироком суду першої інстанції, який залишив без змін апеляційний суд, Балакірєв отримав максимальний термін покарання за ч.2 ст.121 КК України. -10 років позбавлення волі, суд більше не міг дати. “Закон Савченко” суд не приймав, а лише застосовував його, закон був прийнятий Верховною Радою. Стосовно умовно-дострокового звільнення та неучасті прокурора області, то раджу переглянути ст.ст.537, 539 КПК України, там все написано. Якщо суд порушив процедуру в частині залучення потерпілих, то адвокату потрібно подавати апеляцію, про що вона не згадує, а не займатися піаром.

  Відповідь
  • 16.01.2020 о 11:12
   Permalink

   У вас очень грамотный ответ, пане. Ничого особистого, поки це не торкнулося вашої дитини, чи внука!
   Проблема паршивого юриста, коеми являются большая часть представителей этой профессии, особенно адвокатов, в том, что вы не даете клятву Гиппократа, как врачи! Быть людьми!!! Оставаться людьми! И кроме буквы закона, защищать людей! И любым способом способствовать ограждению их от такой мерзоты!!! Он замучил ребенка досмерти! Двухлетнего ребенка насиловал огурцом в анальный проход! У ребенка защемлен половой орган! Избит так, что умер от кровоизлияния! И его выпускают! Мерзота, твари позорные его адвокаты и все судьи, что в этом участвуют! И ваш комментарий – позор вам!

   Відповідь
  • 16.01.2020 о 18:02
   Permalink

   К сожалению, апелляцию потерпевшие и их адвокат подать не могут. Мы не участники этого процесса.

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *