Суд допитав перших свідків у справі про вбивство Вороненкова (відео)

Шевченківський суд Києва 17 грудня допитав перших свідків у справі про вбивство екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Був допитаний чоловік, який за $3700 продав автомобіль Daewoo Lanos, що був пізніше використаний організаторами вбивства.Він сказав, що покупець не дав документів про себе, наприклад, паспорта і нотаріус цього не вимагав, тому його ім’я у договорі купівлі-продажу, посвідченого записано з власних слів. Машину він упізнав на фото по подряпині на бампері. 

17.12.2018 допит свідка у справі про вбивство Вороненкова

Шевченківський суд Києва 17 грудня допитав перших свідків у справі про вбивство екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.Був допитаний чоловік, який за $3700 продав автомобіль, що був пізніше використаний організаторами вбивства.

Опубліковано Судовий репортер Понеділок, 17 грудня 2018 р.

Прокурор на початку говорив, що 17 грудня буде один свідок і суд уже мав закривати засідання, коли одна із слухачок в залі заявила, що і вона свідок. Жінка показала виклик від прокуратури.

Захист і обвинувачені протестували проти її допиту, оскільки згідно з КПК, недопитаний свідок не може бути присутній в засіданні. Прокурор зіслався на відсутність у жінки юридичної освіти та її необізнаність, у зв’язку з чим вона не повідомила суду про свою присутність. Також він доводив, що її допитуватимуть про інші обставини і показання попереднього свідка не вплинуть. Представник потерпілих вважає, що мало місце порушення КПК. Порадившись на місці, суд під головуванням Віталія Циктіча вирішив свідка допитати, а оцінку показанням дати в нарадчій кімнаті.

Це викликало обурення. «Всіх свідків тоді зібрати в залі», – відреагував адвокат. «Нарушаєте закон, щоб потім оспорювати?!» – прокоментував обвинувачений Лось. Суддя Циктіч зробив йому зауваження, пригрозивши видалити з залу суду.

17.12 допит свідків у справі про вбивство Вороненкова

Суд уже мав закривати засідання, коли одна із слухачок в залі заявила, що і вона свідок. Жінка показала виклик від прокуратури. Захист протестував проти її допиту, оскільки згідно з КПК, недопитаний свідок не може бути присутній в засіданні. Водночас прокурор доводив, що її допитуватимуть щодо інших обставин і показання попереднього свідка не вплинуть. Порадившись на місці, суд підголоуванням Віталія Циктіча вирішив її допитати, а оцінку показанням дати в нарадчій кімнаті.

Опубліковано Судовий репортер Понеділок, 17 грудня 2018 р.

Ця жінка працювала в обслуговуючій компанії будинку ЖК «Діамант» по бульвару Тараса Шевченка, 27-б, де жив Вороненков з дружиною і дитиною. Свідок упізнала обвинуваченого Лося, оскільки кілька разів бачила його на території житлокомплексу. За даними слідства, організатори вбивства орендували квартиру в тому ж будинку. Зі слів свідка, оренда квартири коштувала в середньому 6 тис. доларів на місяць і з 104 квартир комплексу постійно зайняті близько 15. Квартири здаються довгостроково. Жильці — переважно сімейні пари. 

Після допиту другого свідка суд робив перерву у зв’язку з мінуванням приміщення. Після цього було продовжено строк перебування обвинувачених під вартою на два місяці.

Наступне засідання призначено на 11 січня.

На лаві підсудних – Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їм інкримінують пособництво в умисному вбивстві на замовлення, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також незаконне поводження зі зброєю. До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За версією обвинувачення, до організації вбивства спецслужби РФ начебто залучили Володимира Тюріна, колишнього чоловіка дружини Вороненкова, який негативно ставився до її другого шлюбу.

Тюрін, за версією слідства, доручив організацію вбивства деякому Юрію Василенку, громадянину України, який має зв’язки в кримінальному середовищі і зараз перебуває у розшуку.

У березні 2017-го Василенко орендував кілька квартир у Києві, в тому числі по бульвару Тараса Шевченка, 27-б у ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал». Бенефіціаром останньої був Віктор Медведчук, який в березні 2016 переписав більшість своїх активів на дружину Оксану Марченко.

Було задумано, що безпосередніми виконавцями мають бути особи з праворадикального націоналістичного середовища, учасники АТО, не поінформовані про дійсні мотиви замовників.

Дійсною причиною вбивства прокуратура називає політичні мотиви і незгоду Вороненкова з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ. У жовтні 2016 він переїхав на постійне проживання в Україну і згодом отримав український паспорт. Також Вороненков був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України. 

Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.

Тарасенко був водієм покійного кіллера Паршова, а Лось здійснював візуальне спостереження за Вороненковим.

Справу розглядає суд присяжних.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *