Суд не звільнив від відповідальності чоловіка, який збирав інформацію для ФСБ Росії

Суд відмовив прокурору у задоволенні клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності за збирання інформації для держави-агресора.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Менського райсуду Чернігівської області від 11 грудня.

У лютому 2018 чоловік їздив у Росію в село Білівське Бєлгородського району відвідати родичів. На святкуванні дня народження дядько зі своїм другом працівником ФСБ РФ, погрожуючи йому кримінальною справою, запропонували співпрацювати проти України.

Він написав заяву на аркуші паперу, отримав позивний і завдання –  збирати інформацію про співробітників, функціонування та охорону центру електрозв’язку № 36 Казенного підприємства «Укрспецзв`язок» у м.Мена Чернігівської області.

Підприємство підтвердило, що такі відомості є з обмеженим доступом і їх розголошення становить загрозу для роботи вказаного вузла зв’язку спеціального призначення та може завдати шкоду інформаційній безпеці України.

Прибувши додому, чоловік розпитував, хто працює на згаданому підприємстві, уточнював їх обов’язки, неодноразово відвідував приміщення Менської райдержадміністрації і оглядав територію центру електрозв’язку. Зокрема, зробив замальовки об’єкта і зберігав їх у себе за місцем проживання, не встигнувши передати ФСБ РФ.

Одного разу він розповів знайомому, що завербований, і тільки після цього за його порадою звернувся в СБУ.

За ч.2 ст.111 ККУ особа звільняється від кримінальної відповідальності за державну зраду, якщо не вчинила ніяких дій на виконання злочинного завдання і добровільно повідомила про зв’язок з іноземною державою чи організацію і отримане завдання.

Як встановлено судом, підозрюваний звернувся з заявою в СБУ тільки через рік з дня імовірного вербування, а до цього часу виконував завдання і збирав інформацію, по суті підтверджуючи бажання працювати проти України. Тому суд вирішив, що чоловіка неможливо звільнити від кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *