Суд почав розгляд справи про плавця у Гідропарку

Дніпровський суд Києва почав розгляд справи Валентина Бур’янова, якого звинуватили у порушенні правил карантину через плавання у Дніпрі.

Відео чоловік виклав на власній сторінці у Фейсбук.

Суддя Дзюба заслухав пояснення Бур’янова.

Чоловік пояснив, що 6 квітня був у Гідропарку в масці, гуляючи по району. Він хотів перейти через Венеціанський міст до паркової зони, але йому начебто завадили працівники поліції, яких там було дуже багато. Бур’янов розповів, що посилався на Конституцію і що жодна постанова кабміну не може обмежити його конституційні права.

«На запитання, чи знають вони, що порушують мої конституційні права, відповідали: так, ми знаємо, але це тимчасово», – розповів Бур’янов.

Оскільки поліцейські не дали пройти, то чоловік вирішив переплисти Венеціанську затоку, по якій проходив міст. Бур’янов наголосив, що поліцейські не перешкоджали йому в цьому, що він вважає можна розглядати як провокацію.

Чоловік зняв маску та одяг і разом з паспортом залишив у довіреної особи, яка стояла на берегу.

Опубліковано Valentyn Buryanov Четвер, 21 травня 2020 р.

«В воді ніяк цей вірус не поширюється, тому я не міг наражати на якусь небезпеку», – сказав він.

«Коли я переплив, уже був на тому березі, мене почали, так би мовити, неводом витаскувати звідти поліцейські…», – продовжив Бур’янов. Працівники поліції дали вказівку виходити з води і йти за ними. Чоловік вважає, що на це не було жодних підстав і вони діяли з перевищення повноважень і незаконно його затримали.

– Переплили. В плавочках були чи як? – запитав суддя.

– У спідній білизні.

– Може, вони хотіли Вам допомогти. Бачать, людина переплила, може, замерзла? Може, вони хотіли допомогти, а не затримати. Може, Ви їх не зрозуміли?

– Кажуть, виходь, ходімо. Все, кажуть, догрався, порушив. Можливо, раніше коли ти там ходив, питався пройти, то протоколу не було б. А тепер все – буде протокол… Ми тебе заставим поїхати… Також до мене застосували кайданки.

По виходу з води чоловікові не дали рушника, не запропонували маску і не дали одягнутися. Силоміць заштовхали в автомобіль, заламавши руки і один раз вдаривши по нирках. Одягнутися дозволили тільки у відділку поліції на очах її працівників.

Чоловік стверджує, що в протоколі і рапортах поліції викладена неправдива інформація.

Бур’янов повідомив, що звернувся зі скаргами до поліції і прокуратури для проведення службового розслідування. Державне бюро розслідувань відмовило чоловікові у реєстрації кримінального провадження і тепер він оскаржує бездіяльність слідчих.

Також Бур’янов намагався потрапити на прийом до міністра Авакова, але відмовився з ним зустрітися.

У наступному засіданні 4 червня суд має допитати двох свідків – поліцейського Степанця і товариша затриманого – а також переглянути відеозапис.

Нагадаємо, що місяць тому суд повернув протокол поліції на дооформлення. Зокрема, у протоколі не було вказано жодного свідка події. За порушення правил карантину чоловікові загрожує 17 тис. грн штрафу.

9 травня головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що парки і сквери на період карантину закривали для психологічного впливу на українців. «Було питання не стільки впливу на епідемічний процес, скільки на психологічний процес… завдяки цьому психологічному ефекту в людей з’являлося відчуття небезпеки і дотримання карантинних заходів, які запроваджувалися урядом», – пояснив Ляшко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email