Печерський суд Києва продовжив на 12 місяців строк досудового розслідування у кримінальному провадженні про можливе шахрайство в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 27 вересня.
За версією слідства, в період з травня 2017 року по листопад 2018 року, під приводом фінансування створення банківського програмного забезпечення, двоє осіб заволоділи 468 тисячами доларів.
За показаннями потерпілого, на початку 2017-го до нього в офіс прийшов колишній топ-менеджер кількох провідних українських банків та розповів, що безліч банків потребують мобільних додатків на зразок Приват24. Проте, через високу вартість і тривалий час, що потрібен на розробку схожих програм, банки залюбки придбали б таке програмне забезпечення. Співрозмовник розповів, що у нього є знайомі, які могли б створити таке програмне забезпечення. Потерпілого познайомили з двома чоловіками, які представилися IT-спеціалістами й презентували бізнес-план розробки програмного забезпечення та запевнили, що для його створення необхідно 496 тисяч доларів.
Інвестора запевнили, що розробку можна буде продати декільком українським банкам і витрати швидко окупляться і дуже швидко принесуть шалені прибутки. У квітні 2017-го підписано угоду про співпрацю та організацію взаємовідносин, якою було передбачено, що потерпілий фінансує створення мобільного банківського програмного забезпечення, а двоє його партнерів забезпечать створення команди спеціалістів для виконання роботи.
У середині 2018 року майбутній додаток брав участь у Київському міському конкурсі «Київ Смарт Сіті». Презентаційні матеріали мобільного програмного забезпечення переконали членів конкурсу. Це мобільне програмне забезпечення було спрямоване на задоволення потреб громадян у мобільному доступі до різноманітних держаних сервісів, оплати різноманітних міських послуг (квартплата, проїзд, запис до дитячого садочка, школи тощо).
Очікувалося, що мобільний додаток буде готовий через рік, але цієї умови не дотримано і програма начебто не готова по сьогодні. Як стверджує потерпілий, розробники лише імітували роботу і не давали йому жодних звітів про використання коштів. Він попросив айтішників дати йому вичерпний фінансовий звіт щодо використання грошей, але ті відмовилися та почали уникати зустрічей та спілкування зі ним. Потерпілий встиг інвестувати у проект 468 тисяч доларів.
Слідчими поліції допитано чоловіка, який познайомив потерпілого з айтішниками, і він підтвердив показання потерпілого. Айтішники, допитані як свідки, відмовились давати показання, посилаючись на ст. 63 Конституції України, на одночасному допиті з потерпіли відмовились відповідати на його запитання.
Розслідування триває з квітня 2019-го. Підозру в цій справі наразі нікому так і не повідомлено.
У травні 2020-го суд за заявою адвоката потерпілого відвів від розслідування цієї справи слідчого, який затягував слідчі дії.