Суд скасував ухвалу, на підставі якої клопотали про розшук Інтерполом брата Каськіва

Солом’янський суд Києва відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до Олександра Каськіва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 3 травня.

Суду повідомили, що постановою детектива від 24.10.2018 підозрюваного оголосили у міжнародний розшук, постанова скерована до Департаменту міжнародного співробітництва Національної поліції України. 30 жовтня до Каськіва заочно застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ця ухвала була підставою для внесення 18 лютого 2019 до обліків Інтерполу клопотання про публікацію Червоного оповіщення щодо розшуку Каськіва, його затримання та ексатрадиції в Україну.

28 березня 2019 апеляційний суд скасував ухвалу про взяття Олександра Каськіва під варту. Крім того, при розгляді клопотання не були надані відсутні відомості, що Департамент міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції прийняв до виконання постанову детектива НАБУ про міжнародний розшук підозрюваного. Тому суд вирішив, що прокурор не довів перебування Каськіва у міжнародному розшуку і відмовився заочно брати його під варту.

Олександр Каськів є рідним братом екс-голови «Держінвестпроекту» Владислава Каськіва, який повернувся з Панами у ніч на 1 листопада 2017 року. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції. Також підозрюваним щодо розтрати коштів є двоюрідний брат Каськіва Олександр Матковський.

За версією слідства, у 2011-2014 роках службові особи Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України за попередньою змовою з службовими особами ДП «Державна інвестиційна компанія», ТОВ «Боржава Резот», ТОВ «Біонік Девелопмент», ДП «Ел Ен Джі термінал», ТОВ ТД «Борисфен» та ДП «Грін Енерго» та іншими фізичними і юридичними особами надали ряд кредитів на суму понад 320 млн грн, які використані не за призначенням і заволоділи бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

20 травня 2019 антикорупційна прокуратура повідомила про передачу до суду справи «Держінвестпроекту» щодо 9 осіб.

Екс-голову «Держінвестпроекту» Владислава Каськіва наразі судять тільки за розтрату 7,5 млн грн при закупівлі реклами для Держінвестпроекту. Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Владиславу Каськіву можуть призначити умовне покарання.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *