Голосіївський суд 4 грудня відмовив у клопотанні адвоката про зміну запобіжного заходу екс-заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Захисник Артем Федосін просив змінити заставу у 3,2 млн грн на особисте зобов’язання.
Адвокат повідомив, що запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою 3,2 млн грн призначили ще в липні 2015 після повідомлення про підозру. За три роки Корнієць, зі слів захисника, не вчиняв дій, які би свідчили про можливі ризики, у всі засідання з’являвся.
Гроші за Корнійця внесла Людмила Іванчик, яка була адвокатом Корнійця.
Але суд вирішив, що раніше заявлені ризики продовжують існувати, а захисник підстав для зміни запобіжного заходу не навів.
Наступне засідання призначено на 23 січня. Суд попередив прокурора, що в разі неявки Валентина Рака, який є головним свідком обвинувачення, буде вирішуватись питання про зміну порядку дослідження доказів, а саме переходу до вивчення документів.
Нагадаємо, що напередодні, 3 грудня, суд ухвалив застосувати до Рака примусовий привід. Суд вже раз застосував такий привід до свідка у березні 2018, після чого вдалося почати його допит.
3 травня Рак дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір засідання п’ять разів поспіль не змогли провести. Тричі у справі не вдалося забезпечити склад суду. Останні два рази не з’являвся Рак.
У жовтні 2018-го у справі відбулася заміна бокового судді. 24 вересня Вища рада правосуддя відсторонила від посади суддю Олександра Бойка у зв’язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності за водіння у нетверезому стані. Розглядається питання його звільнення.
У справі «діамантових прокурорів» суддю Бойка замінила суддя Галина Бондаренко. 3 грудня Бондаренко повідомила, що ознайомилася із ходом справи і не заперечує проти продовження розгляду. Однак суддя хоче заново послухати Рака. Відтак цього свідка мають допитувати спочатку.
За матеріалами справи, у 2015 році Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.
Валентин Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.
У 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.
Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. Справа розглядається у Деснянському суд Києва.