Прокуратура не забезпечила явку свідків у справі про вбивство Вороненкова (відео)

Шевченківський суд Києва 4 грудня не зміг розпочати допит свідків у справі про вбивство колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурори викликали двох свідків. Йшлося про ріелтора і представника обслуговуючого кооперативу, які мали підтвердити, що співучасники злочину орендували квартири. З невідомих причин вони не з’явилися. При тому, що засідання почалося із запізненням на годину через затримку адвокатів обвинувачених.

Прокурори стверджують, що викликали свідків по телефону, але в день засідання вони перестали відповідати на дзвінки, просили суд застосувати примусовий привід. Однак суд у клопотанні відмовив, оскільки вирішив, що прокурори не довели, що належно інформували свідків.

Наступне засідання призначено на 17 грудня.

На лаві підсудних – Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їм інкримінують пособництво в умисному вбивстві на замовлення, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також незаконне поводження зі зброєю. До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (продовжено до 11 січня 2019 року).

Обвинувачений Лось голосно обурювався неявкою свідків, заявив, що прокурори затягують розгляд справи і скаржився на умови в СІЗО.  «Посадіть прокурора вместе с нами… Нехай проходить всі ці етапи. Вот эти боксы, грязные хаты… Хоть би день вони провели вот в этих казематах. Ви людей садите, а потім не може ні свідків визвати, нічого!», – говорив він.

Справа про вбивство Вороненкова: «Посадіть прокурора вместе с нами!»

Справа про вбивство Вороненкова: «Посадіть прокурора вместе с нами!»

Geplaatst door Судовий репортер op Dinsdag 4 december 2018

 

13 листопада прокурор закінчив читати в суді обвинувальний акт обсягом 44 сторінки. В ньому йдеться, що Вороненков був незгодний з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ і з політичних мотивів у жовтні 2016 переїхав на постійне проживання в Україну. В грудні 2016 йому видано паспорт громадянина України. Також він був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України. Такі дії Вороненкова спонукали невстановлених представників російських спецслужб спланувати його вбивство.

До організації вбивства спецслужби РФ начебто залучили Володимира Тюріна, колишнього чоловіка дружини Вороненкова, який негативно ставився до її другого шлюбу.

Було задумано, що безпосередніми виконавцями мають бути особи з праворадикального націоналістичного середовища, учасники АТО, не поінформовані про дійсні мотиви замовників.

Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.

Тарасенко був водієм покійного кіллера Паршова, а Лось здійснював візуальне спостереження за Вороненковим.

Справу розглядає суд присяжних.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *