Вищий антикорупційний суд 26 травня виправдав суддю Господарського суду Харківської області Тетяну Денисюк.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Рішення ухвалила колегія у складі суддів – Крикливий, Ногачевський і Галабала.
У грудні 2016, суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» 10,9 млн кубометрів газу і 826 тонн газового конденсату. За заявою керівника «Укргазвидобування» Прохоренка зареєстрували кримінальне провадження щодо цього рішення.
Раніше ці ж газ і конденсат були арештовані у кримінальній справі щодо Олександра Онищенка і рішенням іншого суду передані «Укргазвидобуванню» для реалізації. Суддю Денисюк звинуватили у зловживанні службовим становищем і постановленні завідомо неправосудного рішення.
Крім того, вимогу «Карпатнадраінвест» суддя прийняла як немайнову і компанія недоплатила 205 тис. судового збору. Ця сума розцінювалась як шкода, завдана державним інтересам.
Прокурор вимагав покарання – 4 роки в’язниці.
Обвинувачена провину не визнала і просила її виправдати.
Читайте також – ВАКС допитав суддю Денисюк у справі про неправосудне рішення
У 2020-му Конституційний суд визнав статтю Кримінального кодексу про неправосудні рішення неконституційною і вона втратила чинність. В цій частині справу проти Денисюк було закрито. А за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем її виправдали.
Суд визнав обвинувачення недоведеним.
У вироку зазначається, що арешт майна є тимчасовий і не може ототожнюватися із припиненням права власності на майно.
Щодо майнового чи немайнового характеру позову компанії «Карпатнадраінвест», від чого залежала сума судового збору, то антикорупційний суд вирішив, що станом на момент постановлення Денисюк рішення у цій сфері не було сталої судової практики.
Почувши, що суд виносить виправдувальний вирок суддя заплакала.
Директор «Карпатнадраінвест» Сіротов був знайомий із братом судді Денисюк, з яким працював в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, із батьком судді як колишнім керівником управління по боротьбі з організованою злочинністю, а також головою Господарського суду Харківської області Віталієм Усатим.
Однак суд вважає, що ці знайомства не є доказом скоєння суддею злочину.
Водночас суд зазначив, що не підтверджується версія захисту про переслідування Денисюк у зв’язку з її участю у викритті замгенпрокурора Анатолія Матіоса. Мова про спецоперації із передачі суддею $200 тисяч у Генеральну прокуратуру за закриття справи її батька Станіслава Денисюка – колишнього керівника податкової інспекції Харківської області. 2017 році (так звана “вертолітна справа”). Посередників-шахраїв, які обіцяли судді домовитися із керівництвом прокуратури, так і не затримали, а гроші зникли. Раніше Генеральна інспекція ГПУ відмовилася розслідувати вказаний інцидент і закрила справу. Але згодом її відновили за скаргою потерпілих і сьогодні її розслідує НАБУ.
Більше про вирок читайте у матеріалі – Як суддю Денисюк судили за судове рішення і виправдали