Суд виправдав викладачку, яка за $200 написала дипломну для студента

Суд за відсутністю складу злочину виправдав колишнього доцента кафедри екології охорони навколишнього середовища «Бережанського агротехнічного інституту».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 серпня.

Жінку звинуватили в отриманні 200 доларів хабара від студента, в якого вона була науковим керівником бакалаврської роботи. За ці гроші вона мала сприяти у написанні роботи, допуску її до захисту та вплинути на членів екзаменаційної комісії.

У заяві студента на адресу СБУ йшлося, що викладач повідомила, що для успішного захисту бакалаврської роботи і отримання ступеня бакалавра, необхідно передати 8 тисяч гривень для неї та декана факультету «економіки та природокористування».

В суді викладачка вину заперечила і пояснила, що у червні 2017 взяла 200 доларів за написання і оформлення роботи для студента. Вона погодилась на це, коли студент розповів, що нічого не зробив і мусить їхати працювати та не має часу писати самотужки.

Жінка визнала, що як куратор студента та науковий керівник його бакалаврської роботи, вона вчинила неправильно, але гроші вона взяла лише за свою особисту працю по написанню, оформленню та друкуванню бакалаврської роботи, а не за сприяння у її успішному захисті, а тому просила її виправдати за пред’явленим обвинуваченням (ч.2 ст.369-2 ККУ).

Суд зазначив, що з протоколів про результати аудіо-, відеоконтролю особи не вбачається, що обвинувачена вплинула на членів комісії задля успішного захисту бакалаврської роботи, навпаки, вона неодноразово казала студента написати роботу самостійно, або пропонувала допомогти у написанні, і тільки після неодноразових прохань останнього вона погодилась написати її замість нього за винагороду.

Сам студент розповів, що через особисті сімейні обставини не мав часу писати роботу, а тому викладач на його прохання погодилась зробити це замість нього за 200 доларів, сама назвавши таку суму. Такі дії він розцінив, як вимагання неправомірної вигоди та звернувся в СБУ. На кафедрі вказану роботу він не захищав, всі підписи в роботі виконані викладачами в день передачі коштів. Члени екзаменаційної комісії свідчили, будь-якого впливу на них не було і бути не могло.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *