Суд закінчив підготовче засідання щодо спільників Онищенка і призначив справу до розгляду

Солом’янський суд Києва закінчив підготовче засідання і призначив до розгляду справу за обвинуваченням 8 осіб, яких антикорупційна прокуратура вважає учасниками злочинної організації нардепа Олександра Онищенка.

Про це стало відомо в засіданні 7 листопада, повідомляє «Судовий репортер».

Розгляд призначено на 15 листопада o 15.30. Водночас суддя сказав, що в цей день засідання, скоріш за все, не відбудеться, і тому назвав ще одну дату – 28 грудня o 10.00.

Суд також поклав обов’язки на чотирьох обвинувачених, котрі раніше внесли заставу від 3,2 до 10 млн грн, іншим чотирьом обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.

Також до суду надійшли клопотання прокурора і адвоката, який представляє Геннадія Шиманського. Обидва клопотання стосувалися $600 тис., які були вилучені з банківської комірки Шиманського і визнані речовим доказом. Сам Шиманським не є обвинуваченим у цій справі, але гроші заарештовано. Прокурор повідомив, що до САП звернулося Нацагентство з управління активами (АРМА) щодо передачі цих коштів їм в управління. Водночас до суду надійшло клопотання адвоката про скасування арешту грошей. Ані Шиманський, ані його адвокат до суду не прийшли.

Суд вирішив, що не може розглядати ці клопотання за відсутності Шиманського. Останній відомий як колишній співвласник ТОВ «Карпатнадраінвест» разом з Постним і Онищенком. Зі слів прокурора, $600 тис. – це кошти учасників злочинної організації.

Нагадаємо, що справу скеровано до суду ще у травні 2017-го. З того часу суду не вдавалося завершити стадію підготовчого засідання.

У справі вісім обвинувачених, серед яких Валерій Постний, якого НАБУ вважає співзасновником і співорганізатором злочинної організації нардепа Олександра Онищенка, а також колишній перший замголови правління «Укргазвидобування» Олександр Сомов, екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Вадим Шленчак і Олена Ченцова, яка працювала начальником управління «Укргазвидобування». Інші обвинувачені  – начальник відділу реалізації ПрАТ «Пласт» Мар’яна Гречанюк, Юрій Смаглюк, адвокат Олександр Сергієнко, Дмитро Кравченко – їм слідство відводить роль виконавців.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування «газової справи» нардепа Олександра Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *