Дніпровський суд міста Києва закрив адміністративну справу проти Валентина Бур’янова щодо подій від 06.04.2020 в Гідропарку.
Про це у Фейсбук написав сам Бур’янов.
Суд закрив провадження за відсутністю події і складу правопорушення.
6 квітня 2020 о 12-30 поліція затримала чоловіка, який купався у Дніпрі. На нього склали адмінпротокол про перебування в парку без засобу індивідуального захисту і порушення правил карантину, а саме постанови Кабінету міністрів №211 від 11.03.2020.
У минулому засіданні був допитаний як свідок товариш Бур’янова, який пояснив, що той перепливав річку, тому що працівники поліції не дозволяли пройти мостом, посилаючись на карантинні обмеження.
Сам Бур’янов пояснив суду, що хотів перейти через Венеціанський міст до паркової зони, але йому завадили працівники поліції. Він посилався на Конституцію і що жодна постанова кабміну не може обмежити його конституційні права.
6 липня закінчився тримісячний строк, протягом якого суд мав притягнути особу до адміністративної відповідальності. Суд не встиг розглянути справу у ці строки через неявку до суду поліцейських, яких мали допитати як свідків.
Справа набула резонансу, оскільки у момент затримання на мосту були журналісти, які прибули висвітлювати інший захід. Відтак ЗМІ транслювали сцену, як ціла група поліцейських виводить чоловіка з води і, не даючи вдягнутися, надіває кайданки і садить в машину та везе до поліцейського відділку.