Прокурор не закрив кримінальну справу проти колишнього голови Апеляційного суду Антона Чернушенка.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 9 жовтня, якою Печерський суд зобов’язав прокурора закрити справу.
24 грудня 2019 Печерський суд за зверненням адвоката Чернушенка встановив строк у два місяці для завершення досудового розслідування і прийняття рішення про закриття справи або скерування її до суду.
Як стверджує захист Чернушенка, станом на початок жовтня ухвала не виконана та проігнорована слідчим та прокурором.
Суддя Печерського суду Вовк задовольнив скаргу адвоката і зобов’язав уповноваженого прокурора закрити кримінальне провадження стосовно Чернушенка у зв’язку із відсутністю події та складу злочинів, а також відсутністю доказів, необхідних для доведення винуватості Чернушенка в суді та вичерпанням всіх можливостей для їх отримання.
Водночас з іншого судового рішення вбачається, що перший заступник генпрокурора Говда продовжив строк досудового розслідування у цій справі до 15 січня 2021 року.
Колишній голова Апеляційного суду Києва Черншенко підозрюється у постановленні неправосудних рішень і втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду.
Після повідомлення про підозру Чернушенко перестав приходити на роботу і, за останньою інформацією, проживав на території Росії. У 2018 його звільнили з посади судді через постійну відсутність на робочому місці.
Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань також розслідує провадження № 62019100000000909 від 15.07.2019 за фактом можливого втручання колишнім Президентом України Порошенком, службовими особами Адміністрації Президента, Голови Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком в діяльність судді – Голови Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка з метою добитися винесення неправосудного рішення.
Чернушенко стверджує, що після вступу Порошенка на пост президента України його як голову Апеляційного суду Києва викликали в адміністрацію президента, де Порошенко представив особу, яка буде передавати інформацію, яку Чернушенко повинен сприймати як надану самим президентом.
У подальшому, представник Порошенка нібито вказував голові суду на рішення, які необхідно прийняти в справах, зокрема щодо компанії «Нафтогазвидобування».
У 2015 році слідчий ГПУ Дмитро Сус проводив обшук у кабінеті тодішнього голови Апеляційного суду. Сус начебто знайшов у Чернушенка вже наперед виготовлену ухвалу у справі «Нафтогазвидобування».