Судді, які судять екс-учасників АТО за пограбування сім’ї судді, поскаржились на тиск адвоката

Судді Новоселицького райсуду Чернівецького області поскаржилися на втручання з боку адвоката.

Про це йдеться на сайті Вищої ради правосуддя.

У Новоселицькому суді розглядається справа щодо чотирьох осіб, звинувачених у розбої і бандитизмі. 10 липня 2017 о 6 ранку група осіб проникла в будинок голови Господарського суду Чернівецької області Бориса Жебіля. З погрозами із помешкання винесли кошти в сумі 329 тис. грн. Суддя та його дружина отримали легкі тілесні ушкодження. Сьогодні вони є потерпілими у справі.

4 лютого лютому 2019 Новоселицький суд почав розглядати справу по суті і продовжив обвинуваченим строк перебування під вартою і визначив альтернативні запобіжні заходи – по 600 тис. грн застави.

7 березня 2019 прокурор звернувся до суду про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою без визначення альтернативи у вигляді застави. Прокурор пояснив, що злочин скоєно із застосуванням насильства та погрозою його застосування до потерпілих, а тому вважає недоцільним перебування обвинувачених на волі.

Суд зазначив, що  під час розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою прокурор та інші учасники справи жодним чином не висловлювали свою думку стосовно питання застосування застави як альтернативи. Інформація про внесення застави відсутня, тому запобіжний у вигляді застави не почав діяти. Суд ухвалив вважати обраною міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Обвинувачені та їх захисники заперечували щодо клопотання, оскільки в ньому не відображено ризики які стали відомі прокурору як підстава для звернення до суду.

Після цього адвокат обвинувачених заявив відвід суддям, повідомив, що звернувся до Державного бюро розслідувань і Вищої ради правосуддя з приводу вчинення суддями злочину – ухвалення неправосудного рішення.

Як стверджують судді, 20 березня в судовому засідання адвокат неодноразово назвав ухвалу від 7 березня незаконною та неправосудною. Судді вважають, що такі висловлювання є неприпустимими, адже захисник стверджував про вчинення судом злочину. На думку суддів, така поведінка може розцінюватись як тиск на суд і суперечить правилам адвокатської етики. У відводі суддів було відмовлено, а на образливі висловлювання адвоката судді Оленчук І.В. і Павлінчук С.С. поскаржилися до Вищої ради правосуддя і в Генеральну прокуратуру.

Судді відзначають, що справа резонансна, оскільки потерпілим є голова Господарського суду Чернівецької області, а обвинувачені – колишні учасники АТО.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *