Судді, який змушував прокурора закрити справу НАБУ, дали попередження

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Новозаводського районного суду міста Чернігова Юрія Овсієнка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення ВРП.

4 червня 2018 року суддя Овсієнко виніс рішення, яким зобов’язав прокурора протягом трьох днів закрити справу проти колишнього директора ДП «Чернігівнафтогазгеологія» Григорія Булави. Суддя вказав на недотримання НАБУ вимог закону щодо всебічного, повного і неупередженого розслідування в розумні строки, крім того, зазначив, що підозра є необґрунтованою належними доказами.

12 червня апеляційний суд це рішення скасував, оскільки мотиви з яких суддя Овсієнко оцінив підозру як необґрунтовану в рішенні взагалі відсутні. Суддя дозволив собі зробити висновок щодо винуватості особи без розгляду справи по суті. Крім того, пунктом 3 частини 2 статті 395 КПК України встановлено строк апеляційного оскарження ухвал слідчого судді протягом п’яти днів, але Овсієнко зобов’язав прокурора виконати своє рішення протягом 3 днів, тобто позбавивши можливості оскаржувати.

НАБУ подало скаргу на Овсієнка до ВРП. Суддя підтвердив, що на час постановлення ухвали справа розслідувалась понад 14 місяців, після повідомлення підозри ‒ понад 2 місяці. Але він впевнений, що не створив стороні обвинувачення жодних перешкод у роботі.

Доказів умисності порушення Овсієнком дисциплінарна палата ВРП не побачила і дійшла висновку, що суддя допустив проступок внаслідок недбалості. Раніше до дисциплінарної відповідальності він не притягувався, тому вирішили дати йому тільки попередження.

 22 листопада 2018 розслідування справи, яку зобов’язував закрити Овсієнко, було завершено. З осені 2019 вона перебуває у Вищому антикорупційному суді.

Булаві, чию справу закривав суддя, інкримінували, що він за попередньою змовою з головним інженером ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» та директором ТОВ «Виробнича база «Левадинка» шляхом видачі не правдивого офіційного документа заволодів майном ДП «Чернігівнафтогазгеологія» – бурильними трубами вартістю 2, 19 млн грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *