Суддю Писанця покарали за арешт грошей з будинку матері агента Катерини

Cуддю Печерського районного суду міста Києва Віталія Писанця притягнули до дисциплінарної відповідальності і застосували до нього стягнення у виді попередження.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення Другої дисциплінарної палати ВРП від 11 березня.

Рішення прийнято за скаргою громадянки Олени Лаврентьєвої. 1 грудня 2017 року суддя Писанець арештував 22 тисячі 632 долари, вилучені у будинку, що належить Лаврентьєвій. Жінка повідомила, що про розгляд клопотання про арешт не повідомляли ні її, ні адвоката, ні особу, яка, згідно з ухвалою суду, проживає в цьому будинку – йдеться про Катерину Сікорську, відому як також як таємний агент НАБУ Катерина Сивокінь. З публікацій в мережі Інтернет вбачається, що Лаврентьєва є матір’ю Катерини. Після накладення арешту суд не надіслав копію ухвали і власниця будинку змогла отримати її тільки після неодноразових звернень.

Лаврентьєва вважає, що суддя позбавив її можливості дати пояснення, порушив її право на оскарження рішення і вільне розпорядження коштами. Як зазначила скаржник, в ухвалі Писанця не були наведені підстави, як вилучені гроші можна використати як речовий доказ у кримінальній справі. У протоколі обшуку зафіксовано зауваження громадянки Лаврентьєвої, що власниця будинку вона, а Сікорська тут ніколи не проживала.

Друга дисциплінарна палата ВРП погодилася з тим, що в ухвалі Писанця не наведені мотиви, якими керувався суддя, арештовуючи гроші, а тільки частково відтворено зміст клопотання слідчого.

«Фактично мотивувальна частина зводиться лише до загальних фраз… не відповідає вимогам статті 372 КПК України щодо її змісту, оскільки у ній не наведено жодних встановлених слідчим суддею обставин із посиланням на відповідні докази», – констатували у ВРП.

Відсутні посилання, що вилучені у Лаврентьєвої гроші були знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди, тощо.

Дозвіл на обшук надавався для вилучення речей і документів не у Лаврентьєвої, а в Сікорської (агента Сивокінь), тому вилучені гроші кошти не входили до переліку, щодо якого прямо надавався дозвіл на відшукання.

Відтак гроші були тимчасово вилученим майном і суддя Писанець був зобов’язаний здійснити виклик власниці і лише у випадку її неприбуття мав право розглянути клопотання про арешт за її відсутності. У 2018 році арешт грошей скасували.

Друга Дисциплінарна палата ВРП врахувала позитивну характеристику, яку Писанцю дало керівництво Печерського суду, допущення ним проступків внаслідок недбалості, а також, що суддя мав істотне навантаження, тому вважає пропорційним і достатнім застосування дисциплінарного стягнення у виді попередження.

Обшук у будинку Лаврентьєвої проходив у справі, яку завели за заявою тодішньої першої заступниці Голови Державної міграційної служби Діни Пімахової. Чиновниця повідомила в СБУ, що її провокують на отримання 30 тис. доларів хабара за сприяння в отриманні українського громадянства вихідцем із Ірану. Підозри в цій справі повідомили Катерині Сікорській і Сергію Боярському, які були арентами НАБУ, і паралельно проводили операцію із викриття Пімахової.

У листопаді 2017 агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України. Одночасно проводився обшук в елітному селищі Козин, за місцем проживання агента Катерини. Тоді стало відомо, що родина агентки володіє численною нерухомістю. Сікорська раніше також брала участь у «бурштиновій справі». Катерина, видаючи себе за представника іноземної компанії «Фуджейра» (Fujairah), начебто передала нардепам Полякову і Розенблату та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні. Вироку у цій справі нема досі.

Розслідуванням щодо провокування агентами НАБУ згодом займалося саме бюро під керівництвом антикорупційної прокуратури, яка у 2019 справу закрила.

Цікаво, що самій ексзаступниці ДМС детективи НАБУ повідомили про підозру тільки через два роки після інциденту – 19 грудня 2019. Антикорупційний суд застосував до неї запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *