Комерсанта, який по-шахрайськи отримав $7,5 млн кредиту, відпустили за строками давності

Печерський суд Києва звільнив директора ТОВ «Нафтогаз-Альянс» від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 3 березня.

У червні 2013 року підозрюваний, будучи директором і співзасновником ТОВ «Нафтогаз-Альянс», начебто використав підроблені невстановленими особами документи для отримання кредиту у «Промінвестбанку» на суму 7,5 млн доларів США. Зокрема, за версією слідства, чоловік підробив підпис другого співзасновника підприємства у протоколі загальних зборів, де нібито було прийнято рішення про отримання кредиту.

У серпні 2019 Господарський суд Києва стягнув із ТОВ «Нафтогаз-Альянс» заборгованість по кредиту – 6, 17 млн доларів і 2,17 млн грн, повністю задовольнивши вимоги банку. У лютому 2020 апеляційний суд підтвердив це рішення.

Дії чоловіка кваліфікували за ч. 2 ст. 222 ККУ як шахрайство з фінансовими ресурсами, тобто надання завідомо неправдивої інформації банку з метою одержання кредиту, що завдало великої матеріальної шкоди.

Прокурор звернувся до суду із клопотанням про звільнення директора компанії від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Прокурор зазначив, що винуватість особи повністю підтверджується зібраними доказами, але це злочин середньої тяжкості і з моменту його вчинення минуло більше п’яти років. Підозрюваний і представник банку не заперечували проти такого рішення.

У випадку засудження за ч. 2 ст. 222 ККУ чоловікові загрожувало б до 170 тис. грн штрафу із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *