Судмедексперта Валіахметова починають судити за висновки для Шепелева без відсторонення від посади

Подільський суд Києва призначив до розгляду обвинувальний акт стосовно завідувача відділу Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи Давида Валіахметова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду від 29 липня.

У підготовчому засіданні Валіахметову обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Крім того, прокурори просили відсторонити обвинуваченого від посади. Однак суд вирішив, що не доведено достатніх ризики, що Валіахметов на посаді може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для справи, незаконними засобами буде впливати на свідків та ін.

Суд призначив перше засідання щодо обвинувального акту на 7 серпня о 15 год.15 хв.

Справу слухатиме одноособово суддя Подільського суду Олена Павленко.

Справа надійшла до Подільського суду ще 11 лютого, але з того часу суд півроку не міг провести підготовче засідання. Через це з кінця березня Валіахметов не мав жодного запобіжного заходу. Так само 28 березня закінчився його строк відсторонення від посади і Валіахметов зміг повернутися на роботу.

13 серпня 2018 Валіахметову повідомлено про підозру за ч.2 ст.384 КК – введення в оману суду, що поєднано зі штучним створення доказів і з корисливих мотивів. За версією слідства, Валіахметов склав для суду завідомо неправдиві висновки про здоров’я екснардепа Шепелева, що потім використовувалося адвокатами в суді для обгрунтування зміни запобіжного заходу з тримання під вартою на більш м’який.

У клопотаннях прокурора навіть фігурували суми по 30 і 10 тисяч доларів, що нібито передавалися адвокатами для працівників Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи.

У провадженні  № 42018000000003114 також йшлося про ознаки кримінальних правопорушень ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України. На початку 2020 епізод щодо Валіахметова за ч.2 ст.384 КК виділено в окреме провадження №12020000000000054 і скеровано до суду. Інформації про інших підозрюваних поки що немає.

Колишнього нардепа Шепелева судять за звинуваченнями в організації кількох замовних вбивств, розкраданні коштів «Родовід банку» і втечі з-під варти. З 2014 він перебував у розшуку, деякий час начебто жив за кордоном, але в лютому 2018 був затриманий у Київській області.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *