Свідок у справі «діамантових прокурорів» виявився здоровим, але засідання все одно не відбулося

Голосіївський суд Києва 16 травня зняв з розгляду справу «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Засідання було призначене на 16.30, але затримувалося у зв’язку із зайнятістю суддів. О 17.45 учасникам повідомили, що судді перебувають у нарадчій кімнаті і справа знімається з розгляду. Дата наступного засідання невідома.

23 січня 2019 від дружини свідка Валентина Рака надійшла копія довідки, що з 21 січня він перебуває на обстеженні та лікуванні у психіатричному відділенні лікарні. Суд відклав засідання, щоб з’ясувати, що зі свідком. Рік тому  суд почав допит Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір поновити допит не вдавалося. Кілька разів неможливо було забезпечити склад суду, а потім на засідання перестав з’являтися Рак. Крім того, у справі сталася заміна бокового судді і нова суддя хоче, щоб допит Рака почали спочатку.

16 травня засідання вкотре не відбулося, але прокурор Яніс Сімонов приніс довідку із лікарні, що 21-23 січня Рак проходив амбулаторне обстеження, за результатами якого лікування не потребує. Зі слів прокурора, в засідання мав з’явитися і сам Рак, оскільки напередодні його запрошували для продовження допиту, але в суд він так і не прийшов.

Валентин Рак є ключовим свідком. За матеріалами справи, у 2015 році він передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти. Обвинуваченими у справі є Корнієць, Шапакін та їх знайомий Гібаленко. У березні 2019 минуло три роки як справа слухається у суді. Ймовірно, найближчим часом суд змінить порядок дослідження доказів у справі у зв’язку з неявкою свідків. У справі ще не досліджені письмові та речові докази і матеріали НСРД.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

У 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів і гроші не повернули. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.

Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. Справа розглядається у Деснянському суді Києва.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *