Син голови суду винен Дядечку 46 мільйонів

Макарівський суд Київської області стягнув з Михайла Дубаса на користь Сергія Дядечка 45,9 млн грн, включаючи борг, відсотки та інфляційні втрати.

31-річний Михайло Дубас є сином Тетяни Дубас – голови Києво-Святошинського суду Київської області. Це підтверджується ухвалою суду про самовідвід судді Дубас і передачу справи в Макарівський суд для уникнення конфлікту інтересів.

Із рішення суду вбачається, що 27 квітня 2016 Дядечко позичив сину судді 32,9 млн грн, що було еквівалентно 1,3 млн доларів. Дубас зобов’язувався повернути гроші гривнями у сумі, що еквівалентна 1,3 млн доларів. Було складено графік погашення боргу з травня 2016 до листопада 2016 року, кінцева дата – 10.11.2016 року. Передача грошей, підписання договору і розписки відбувалися у присутності свідка, який підтвердив ці факти в суді. Повернення грошей планувалося у приміщенні банку «СОЮЗ» або іншому узгодженому місці через довірену особу Дядечка. Довірену особа визначили тому, що Дядечко постійно проживає в Монако, багато подорожує і в Україні буває рідко. Оскільки гроші повернуті не були, то адвокат Дядечка подав до суду, нарахувавши також інфляційні втрати і відсотки.

Михайло Дубас в судове засідання не з’явився, судова повістка повернулась з відміткою, що «адресат вибув».

Суд визнав вимоги Дядечка і стягнув 34,3 млн грн боргу, що є еквівалентом 1,3 млн доларів станом на березень 2019, коли подавався позов. Крім того, стягуються 2,54 млн грн 3% річних і 9,04 млн грн інфляційних втрат. Рішення ухвалено 13 грудня 2019 року.

Нагадаємо, що Києво-Святошинський суд слухає справу про замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році, де обвинуваченим є колишній народний депутат Олександр Шепелев. Голова суду суддя Дубас до колегії суддів у цій справі не входить і спеціалізується на цивільних справах.

Дядечко не був єдиним позичальником Михайла Дубаса. У вересні 2019 Шевченківський суд вже заочно стягнув з Дубаса еквівалент 150 тис. доларів на користь Віктора Гордєєва. Макарівський суд також заочно слухає справу за позовом Гордєєва про стягнення 400 тис. доларів, які були позичені у 2015 році. Також є справа за позовом Вадима Ковальчука про стягнення 600 тис. доларів.

У 2017 році Ірпінський суд Київської області за заявою державного виконавця обмежував Дубаса у виїзді за кордон до моменту повернення ним боргу в сумі 2 млн грн.

Також у 2016-2017 рр. Шевченківський суд розглядав позов громадянки Анни Пінчук, яка просила солідарно стягнути з Михайла Дубаса і ще трьох осіб 1,75 млн доларів США, що складає еквівалент 43,9 млн грн. Ще в березні 2017 позивачка просила арештувати майно боржників, а через місяць з невідомих причин не з’явилася на засідання, що суд розцінив як втрату інтересу і залишив позов без задоволення. Більше громадянка до суду з цього приводу не зверталась.

Автор: Ірина Салій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email