Терористам, які підірвали полковника СБУ Хараберюша, дали по 12 років і відпустили

Іллічівський районний суд міста Маріуполя Донецької області засудив до 12 років позбавлення волі осіб, причетних до підриву полковника СБУ Олександра Хараберюша.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок від 26 грудня.

Пенсіонер Едуард Бондаренко, в грудні 2016, перебуваючи в окупованому Донецьку, зустрівся з учасниками «Міністерства держбезпеки» «ДНР» і попросив допомоги для вирішення побутових проблем його доньки, яка навчалася в одному з вищих навчальних закладів Донецька, а навзаєм погодився передавати інформацію щодо кількості, різновидів і місць дислокації військової техніки та особового складу Збройних сил України.

Інший засуджений Сергій Пастухов має неповну загальну середню освіту,  не працює, проживав разом з цивільною дружиною та її сином. Раніше вже тричі судимий – востаннє у 2016 році за крадіжку отримав 3 роки умовно. Приблизно у березні 2017 року з корисливих мотивів Пастухов погодився на пропозицію представників «ДНР» щодо сприяння і співучасті в терористичних актах шляхом зберігання та перевезення вибухівки.

Зокрема, Пастухов погодився перевезти до Маріуполя в пакеті з продуктами елементи вибухового пристрою, який потім заклали в машину Хараберюша. Раніше пакет у себе в хаті зберігала жителька Мар’їнки, яка підтвердила, що його дали представники «ДНР» і впізнала у Пастухову чоловіка, який забрав пакет.

Пастухов доставив пакет до гаражів, що поруч з кафе «Чебуречна» між житловими будинками №№ 98-91 по пр. Металургів у Маріуполі. Там до нього підійшла раніше незнайома Юлія Просолова і сказала кодову фразу: «Я за посилкою від тітки. Ви повинні мені передати поїсти». Дівчина забрала пакет і саме вона потім заклала вибухівку в автомобіль. Але спочатку вона залишила «передачу» між гаражами, де її близько 18 год. відшукав Бондаренко і зібрав вибуховий пристрій докупи. Того ж вечора Просолова забрала пакет і вночі о 3 год. 41 хв. прикріпила вибухівку до днища автомобіля Хараберюша.

Наступного дня о 8.30 ранку полковник сів у машину і рушив з місця. Просолова стояла неподалік і активувала вибухівку дзвінком на прикріплений до вибухового пристрою мобільний телефон. Від вибуху і травм полковник Хараберюш помер на місці.

За свою роботу Просолова отримала 15 тис. доларів. Пастухову, який перевіз вибухівку, заплатили 800 грн і дали 1000 грн на таксі. Бондаренко за те, що зібрав вибуховий пристрій, отримав винагороду у невстановленому слідством розмірі.

Про Пастухова відомо, що він до початку 2018 продовжував співпрацю з «ДНР», шукав надійних людей, які б також могли перевозити вибухівку. У кінці березня 2018 він вчергове отримав елементи вибухового пристрою і заховав в упаковках з борошном, які попросив товариша потримати в себе вдома. Пізніше їх уже вилучили правоохоронці.

Пастухова і Бондаренка затримали через рік після загибелі Хараберюша. Їм інкримінували сприяння діяльності терористичної організації, вчинення терористичного акту, незаконне поводження з вибуховими речовинами.

В суді чоловіки свою визнали і нічого не оспорювали.

25 вересня 2018 Юлію Прасолова, яка заклала вибухівку, засудили до 12 років в’язниці. Ця жінка впізнала Пастухова як людину, що передала їх пакет із вибухівкою.

За інформацією Слідство.інфо, усі троє – Прасолова, Пастухов і Бондаренко – були обміняні на українських громадян, які утримувалися в тюрмах терористів «ДНР» / «ЛНР».

У вироку Пастухова і Бондаренка це ніяк не зафіксовано. Натомість сказано, що до набуття вироком законної сили (є 30 днів на апеляцію) суд, враховуючи «консалідировану» позицію сторін змінив їм запобіжні заходи на особисте зобов’язання.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *