Київський апеляційний суд задовольнив скаргу прокурора у справі Олександра Сєрова, засудженого за пособництво незаконному позбавленню волі людини , і додатково визнав його винним у збуті наркотиків. Тепер чоловік має відбути 3,5 роки позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 вересня.
21 січня 2014 року тітушки викрали біля станції метро «Почайна» киянина Владислава Іваненка, оскільки переплутали його з активістом «Автомайдану». Чоловіка відвезли у наметове містечко поблизу метро «Бориспільська». Всередині палатки було близько 50 чоловік, затриманого кілька годин допитували і катували, все знімали на відеокамеру. Сєров приїхав туди за винагороду у 800 гривень, не брав участі у викраденні і побитті, але охороняв намет і потерпілого, щоб той не втік. Потім тітушки подзвонили дружині потерпілого і після спілкування з нею, переконалися, що не майданівець і відпустили, давши гроші на таксі.
Сєрова впізнав потерпілий, а також інші так звані тітушки. Щодо одного із викрадачів уже також є обвинувальний вирок.
Крім того, при обшуку вдома у Сєрова знайшли 167 грам канабісу, тому додатково звинувачували в торгівлі наркотиками. Доказом були записи телефонних розмов підсудного, на яких він домовлявся про купівлю та продаж наркотиків. Проте прямим текстом назви наркотичних препаратів у розмовах не звучали, тому суд першої інстанції вважав вину Сєрова в цій частині недоведеною і визнав його винним лише у зберіганні наркотиків без мети збуту.
За пособництво в незаконному утриманню людини та зберігання наркотиків у листопаді 2017 року Сєрова засудили до 2,5 років позбавлення волі. За «законом Савченко» йому зарахували один день попереднього ув’язнення за два і одразу звільнили.
Прокуратура оскаржила вирок.
Апеляційний суд взяв до уваги протоколи НСРД, якими підтверджується, що обвинувачений займався обігом наркотиків.
25.02.2016 об 11:34 під час розмови Сєров повідомляє про так звану роботу, яка полягає у придбанні наркотичного засобу з метою подальшої реалізації і з бесіди вбачається, що це робилося неодноразово.
26.02.2016 Сєров скаржиться співрозмовнику на відсутність грошей, каже, що займається продажем канабісу, однак грошей вистачає лише на продукти, а саме, купує 10 стаканів по 600 гривень, з продажу заробляє близько 5 000 гривень і 5 000 віддає.
02.03.2016 Серов обговорює можливість придбання амфетаміну в кількості 100 г з метою перепродажу. Обговорюються ціни і можливість зменшити вартість з 20 тисяч гривень. В цей же день о 18:32 Сєров телефонує жінці з пропозицією придбати 100 г вже за 25 тисяч або по 200 за грам, на що вона відповідає, що вже припинила вживати.
03.03.2016 об 11:16 Сєров повідомляє брату, що на картку певної особи прийдуть гроші, які перерахували йому хлопці і які він повинен віддати за канабіс.
07.03.2016 об 11:29 Сєров повідомляє, що хоче придбати канабіс з метою перепродажу. О 15:53 направляє sms-повідомлення наступного змісту «Сегодня 2 стакана вечером будет скажешь пацанам по 100». О 20:32 в телефонній розмові Сєров говорить, що забрав товар, і просить сказати про це хлопцям.
Свідок показала, що станом на березень 2016 року підтримувала з обвинуваченим товариські стосунки, і той пропонував їй придбати наркотичний засіб, але вона відмовилася. Інколи вона вживає канабіс і, можливо, обвинувачений про це знав.
Після прослуховування аудіозапису свідок підтвердила, що обвинувачений пропонував їй придбати «шишки» – суцвіття конопель за ціною 200 гривень на грам.
Ще один свідок підтвердив, що приходив до Сєрова і курив з ним канабіс, який той йому давав.
Мати Сєрова показала, що син з 14-15 років вживає канабіс. Про збут сином наркотичних засобів їй нічого невідомо. З лютого 2014 року вона проживала в Російській Федерації і остаточно повернулася в України в липні 2018 року.
Оцінюючи показання свідків у сукупності з даними протоколу НСРД, колегія суддів вважає, що вони доводять, що обвинувачений систематично займався збутом наркотичних засобів.
Специфічний сленг – «ганжа», «шмаль», «шишки», «полочка», «цілий», переконливо свідчить про те, що мова йшла саме про канабіс.
Дії Сєрова перекваліфікували і визнали його винним також у збуті наркотиків та засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 1 рік і 3 місяці попереднього ув’язнення йому зарахували за «законом Савченко», тому Сєрову залишилося відбути 3,5 роки.