Суд звільнив від відповідальності волинянина, якого вербував держкомітет Білорусі

Луцький міськрайонний суд Волинської області звільнив від кримінальної відповідальності чоловіка, який відмовився від виконання  злочинного завдання іноземної держави і заявив про нього у правоохоронні органи.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 9 жовтня.

Приблизно в лютому-березні 2019 року, перебуваючи на території Республіки Білорусь, в місті Брест, чоловік дав працівнику відділу Комітету Державної Безпеки Республіки Білорусь, (більш точні анкетні дані досудовим розслідуванням не встановлені) усну та письмову згоду на конфіденційне співробітництво, а саме на збирання й передачу інформації про систему охорони державного кордону та особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України на ділянці кордону в межах Ратнівського району Волинської області, в тому числі, за грошову винагороду.

9 березня 2019 працівник Комітету державної безпеки Республіки Білорусь поставив громадянину України завдання через надсилання текстових повідомлень. Зібрану інформацію обвинувачкний повинен був передавати під час особистих зустрічей на території Білорусі.

Відомості про штат, штатну чисельність, фактичну укомплектованість за штатом оперативно – розшукового підрозділу Державної прикордонної служби України є інформацією, що становить державну таємницю.

Розголошення представникам іноземних держав відомостей про установчі дані, номера мобільних телефонів військовослужбовців підрозділів Луцького прикордонного загону, може завдати шкоди обороноздатності України в частині охорони та забезпечення недоторканості державного кордону.

У підготовчому судовому засіданні захисник клопотав про звільнення від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.111 КК (державна зрада), оскільки обвинувачений не виконав злочинне завдання і добровільно повідомив про нього органам державної влади України.

Прокурор не заперечував. Відтак суд суд клопотання задовольнив.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *