У Глухові колишню секретарку міськради виправдали від звинувачень у політичній дискримінації

Глухівський міськрайонний суд Сумської області виправдав колишню секретарку міськради від дискримінації начальниці управління з політичних мотивів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 грудня.

У 2015 році обвинувачена була стала депутатом від партії «Об’єднання «Самопоміч» і обрана секретарем міської ради. У подальшому в неї начебто склалися напружені стосунки із місцевим депутатом партії «Воля народу», яка була начальником управління соцзахисту.

У травні 2017, тимчасово виконуючи обов’язки міського голови, обвинувачена, не чекаючи повернення мера, звільнила потерпілу з посади начальника управління. Офіційною причиною вважалося те, що потерпіла реорганізувала управління без погодження з міською радою. За кілька місяців звільнена чиновниця відновилася на посаді.

Секретар міської ради начебто не мала права її звільняти. Проти секретаря ініціювали кримінальну справу.

Дії жінки кваліфікували за ч.2 ст.161 КК України – непряме обмеження конституційного права особи на працю та подальше незаконне звільнення з роботи за ознакою політичних та інших, зокрема світоглядних переконань, вчинене службовою особою.

Потерпіла розповіла, що з обвинуваченою вони мали різні політичні погляди і по різному голосували. Секретар міськради ніколи не приховувала свого гніву щодо її позиції під час голосування.

У 2016 році під час святкування проводів зими обвинувачена нібито запропонувала їй вийти з фракції «Воля народу». Коли депутат не погодилась, а то чиновниця відповіла, що в подальшому разом працювати вони не зможуть.

Навесні 2017 року до Глухівської міської ради надійшов анонімний лист нібито від працівників управління соціального захисту населення. У листі говорилося, що начальниця незаконно провела реорганізацію управління. Для перевірки викладених в анонімці обставин була створена робоча група. За результатами перевірки начальницю управління звільнили. Вона поновилась через суд, який порушень при реорганізації не побачив. Але навесні 2018 року жінку звільнили повторно. Дії секретаря мерії жінка вважає помстою за політичну позицію.

Депутат від партії «Укроп» показав, що обвинувачена намагалась перетягнути на свій бік більшу частину депутатів. В один із днів в лютому 2017 року він особисто чув розмову, під час якої обвинувачена погрожувала потерпілій звільненням, якщо та не буде підтримувати рішення міського голови. Вважає, що потерпілу звільнили з політичних підстав, оскільки не погодилась вступити до промерської фракції.

Інший свідки показали, що висновок про звільнення видала робоча група, а обвинувачена лише на підставі цього підписала розпорядження.

Обвинувачена свою провину не визнала, відмовившись від дачі показів. Лише під час судових дебатів заявила, що справа проти неї сфабрикована.

Суд виправдав чиновницю, визнавши обвинувачення недоведеним.

Обвинувачена і потерпіла були обрані до Глухівської міської ради від різних політичних партій. Але в матеріалах справи відсутні програми цих партій, тому суд не може порівняти політичні цілі та методи партій «Самопоміч» і «Воля народу» і зрозуміти, наскільки вони відрізняються.

Свідки та потерпіла підтвердили, що обвинувачена мала негативне ставлення до потерпілої і систематично висловлювала їй претензії й навіть погрози за те, що вона не підтримувала позицію міського голови. Таку поведінку свідки вважають політичним переслідуванням. Але не бачить доказів, що ці погрози, претензії, а також подальше незаконне звільнення пов’язані саме з конкретними політичними переконаннями.

Раніше суд скасував звільнення потерпілої і дійшов висновку про відсутність в діях чиновниці лише ознак одноразового грубого порушення трудової дисципліни. Але в цих рішеннях суду немає жодного посилання на те, що вона була звільнена з посади через її політичні чи інші переконання.

Проаналізувавши питання, які виносились на голосування сесії Глухівської міської ради, суд зазначає, що всі вони стосувались питань економічного і соціального розвитку міста Глухова. Жодне питання не стосувалось якихось політичних подій чи ситуацій, що призвело до гострого політичного протистояння між обвинувачуваною та потерпілою як представниками різних політичних сил.

На останніх місцевих виборах обвинувачена не стала депутатом і звільнилася з посади. Потерпіла була переобрана депутатом міської ради.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *