У Львові трьох викладачів, які за гроші писали курсові для студентів, засудили на 5 років умовно

Чоловіків засудили до 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 грудня.

Двоє обвинувачених були доцентами на кафедрі Навчально – консультаційного центру у м. Львові Національного транспортного університету України, третій обвинувачений працював  заступником керівника з навчально-методичної та наукової роботи. Працівники закладу у складі організованої групи начебто налагодили отримання від студентів грошей за складання заліково-екзаменаційних сесій.

За даними слідства, з грудня 2013 по травень 2014 група з трьох осіб вимагала та одержала від студентів неправомірну вигоду на суму 171 900 грн. Суми хабарів були різними: від 100 до 1700 грн з одного студента.

Обвинувачені в судовому засіданні вину визнали повністю.

Колишній доцент пояснив, що  навчальному закладі була жорстка система і викладачі мусили підтримувати студентів, оскільки неуспішність могла призвести до закриття Навчально-консультаційного центру у м. Львові. Студенти, які навчались на заочній формі навчання, стали звертатись за допомогою в підготовці контрольних і курсових робіт та розмір винагороди за об’єм роботи в 20 сторінок складав біля 100 грн. Щоб допомогти студентам, викладачі, розмір заробітної плати в яких становив близько 5000 грн, мусили працювати вночі. Водночас не заперечує факти і обставини, які викладені в обвинувальному акті, та повністю визнає свою вину. З 1 вересня 2014 року він працює в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, є старшим науковим співробітником Наукового центру цієї Академії зі спеціальності «Озброєння та військова техніка», захистив докторську дисертацію та обіймає в даний час посаду професора кафедри електротехніки та електроніки даного навчального закладу.  У вчиненому щиро кається, просив його суворо не карати та врахувати, що він страждає на цукровий діабет, є інвалідом третьої групи, а також, що він є автором та співавтором ряду авторських свідоцтв на винаходи, які мають вагоме значення для збереження життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України.

Інший обвинувачений також стверджував, що студенти звертались з приводу підготовки контрольних та курсових робіт за відповідну плату. А він погодився, оскільки не знав, що це є злочином. Гроші викладачі розподіляли між собою. Він пішов на це у зв’язку зі збігом тяжких сімейних обставин та через скрутне матеріальне становище,  оскільки його дружина є інвалідом 2 групи, а він страждає гіпертонічною хворобою  1 ступеня та хворіє на епілепсію. З вересня 2014 року по даний час він обіймає посаду доцента  кафедри електротехніки та електроніки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У вчиненому щиро кається, просив його суворо не карати та не позбавляти можливості займатися викладацькою діяльністю, оскільки його сім’я залишиться  без  засобів до існування.

Третій обвинувачений розповів, що НКЦ НТУ в м. Львові з часу створення функціонував лише на комерційній основі, форма навчання була заочною  та до складу студентів приймались лише випускники вищих професійних училищ. До нього дійсно звертались студенти про надання допомоги в підготовці контрольних робіт за грошову винагороду, на що він та інші викладачі погодилися. За кожну виконану ним роботу студенти платили по 100 грн.  Вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень він визнає повністю, не оспорює фактичні обставини. Просив його суворо не карати та врахувати, що все своє життя він сумлінно займався викладацькою діяльністю, є автором біля 200 наукових та навчально-методичних праць,  патентів, співавтором 3 підручників та 5 наукових посібників для вищих навчальних закладів, а також має 79 років та незадовільний стан здоров’я.

Колишні студенти закладу свідчили, що у 2013 році стали ходити чутки, що за допомогою здачі грошей можна полегшити здачу контрольних та заліків.  Тому на початку січня 2014 року вони здали по 800 грн. Перед зимовою сесією в січні 2014 року викладач їм натякнув, що вони навряд чи зможуть самостійно написати контрольні роботи. Коли вони здали по 800 грн. за підготовку контрольних робіт і за «поблажку» на іспиті, викладач перед іспитом сам приносив їм контрольні роботи, які вони розбирали по прізвищах. З заявою в правоохоронні органи звернувся один зі студентів.

Також показання дала колишній секретар навчально-методичного структурного підрозділу НКЦ НТУ у м. Мукачеві Закарпатської області. Студенти цього закладу продовжували навчання у Львові і просили допомогти з успішним складанням сесії. Вона звернулась до керівника з навчально-методичної та наукової роботи і той сказав, що треба здати по 1 500 грн. У квітні 2014 вона передала трьом вищезгаданим працівникам закладу в сумі 93 тис. грн і списки студентів. Але пізніше, дізнавшись про виклили студентів до правоохоронних органів, також пішла в міліцію і написала заяву.

Керівник НКЦ НТУ у м. Львові сказав, що неодноразово чув від студентів розмови про здачу коштів для викладачів для безперешкодної здачі заліково-екзаменаційної сесії. Однак кому саме з викладачів передавались такі гроші, він не знає.

Суд призначив усім трьом обвинуваченим по 5 років позбавлення волі  без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та без конфіскації майна. Водночас суд звільнив їх від відбуття покарання з іспитовим терміном 2 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *