Галицький райсуд Львова виніс вирок головному лікарю КНП «Стоматологічна поліклініка №1».
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 вересня.
2 травня 2018 року о 08 годині 40 хвилин на проспекті Шевченка у місті Львові обвинувачений підійшов до журналіста, який висвітлював діяльність його поліклініки, і сказав: «Ну що пікетуємо, знову будеш пописувати в своїх газетках. А тобі не страшно ввечері ходити по вулицях. Дивись, а то це пікетування може бути останнє у твоєму житті».
Обвинувачений при допиті в судовому засіданні вину не визнав. Пояснив, що раніше чув про потерпілого з загальних джерел, але не був з ним знайомий. Займався реформуванням стоматологічної поліклініки, а статті потерпілого ніколи не читав. Не знав про журналістську діяльність того чоловіка, не погрожував та його не штовхав.
Потерпілий, відповідно до наказу Всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд», є журналістом газети «Антикорупційний вісник» та відповідно до наказу Львівської обласної організації «Партії захисників вітчизни» шеф-редактором та журналістом газети «Вибір-правозахисник».
Чоловік висвітлював реформу комунальних поліклінік Львова. Обвинувачений, який обіймає посаду головного лікаря 1 стоматологічної поліклініки Львова, знає про його діяльність, оскільки цю тему вони неодноразово обговорювали у приватних розмовах. У 2016 році у приміщенні ЛМР він вручав обвинуваченому примірник газети у якій містилася стаття на цю тему. Обвинувачений прокоментував цю статтю. 2 травня 2018 проходило пікетування прокуратури Львівської області і потерпілий був одним із організаторів. Під час заходу підійшов обвинувачений зі словами: «Що будеш знову писати у своїхгазетах? Чи ти не боїшся ходити по місту вечорами? Чи ти не задумувався,що це може бути твій останній пікет?». Поряд в цей момент стояло декілька людей. Один чоловік, почувши, увімкнув відеокамеру та почав записувати, після чого лікар пішов.
Четверо свідків у судовому засіданні підтвердили цей інцидент і цитували лікаря з деякими варіаціями. «Ти не можеш угомонитися? Багато життя тобі дано? Дивися бо допишешся. Щоб тобі не прийшлося оглядатися по вечорах», – пригадував слова обвинуваченого один зі свідків.
На відеозаписі з місця події зафіксовано, як лікар говорить журналісту: «Коли будеш сидіти, тоді і будем цей, зрозумів, ти будеш сидіти в тюрмі за те, що ти брехун, світовий брехун». На що журналіст відповідає йому: «Твоє місце в тюрмі, і ти будеш там сидіти».
Відеозапис підтверджує факт словесного конфлікту і висловлення погроз опосередковано підтверджується змістом відповіді потерпілого.
Відсутність самих погроз на відео пояснюється тим, що запис розпочався вже після сказаних обвинуваченим погроз, що підтвердили потерпілий та свідки у своїх показаннях, зокрема й свідок, який записував відео.
У матеріалах справи були документи про реєстрацію газети і призначення потерпілого журналістом, а також газетні публікації і відеозаписи прес-конференцій щодо реформи стоматологічних поліклінік, в яких брав участь потерпілий.
Доказом того, що обвинуваченому було відомо про журналістську діяльність особи суд вважає слова про «пописування у газетках», а також показання потерпілого з приводу такої обізнаності.
Лікар раніше не судимий, за місцем проживання характеризується посередньо.
Обтяжуючою обставиною є вчинення злочину щодо особи похилого віку. Пом’якшуючою – перебування на утриманні обвинуваченого неповнолітньої дитини.
Суд призначив лікарю один рік позбавлення волі, але звільнив його від відбуття покарання, якщо протягом однорічного іспитового строку він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, передбачені законом.