Убивцям адвоката дали від 10 до 15 років, але застосують «закон Савченко»

Дніпровський районний суд Києва виніс вирок за умисне вбивство адвоката Юрія Ігнатенка.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 24 вересня.

У 2014 році Ігнатенко надавав правову допомогу жінці, в якої шахраї привласнили у Борисполі квартиру її покійного сина. Чоловік помер у 2012 році і мати була його єдиною спадкоємицею. Але знайшлась особа, яка звернулась до суду про встановлення факту проживання з покійним однією сім’єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу та визнання права власності на квартиру. Суд позов задовольнив і нова власниця влітку 2014 квартиру продала.

У листопаді 2014 Бориспільський міськрайонний суд визнав квартиру власністю матері покійного і витребував у нового власника. У березні 2015 це рішення підтвердив Апеляційний суд.

Спірну квартиру за 465 тисяч гривень купила дружина лікаря-психіатра Віктора Спірідонова. У квартиру поселився син Спірідонова зі своєю дівчиною.

Спірідонов вирішив помститися адвокату, який добився рішення, яким у його сім’ї забирали придбану квартиру. До реалізації свого плану він залучив зятя і двох 17-річних студентів.

Вони зустрілися із адвокатом під приводом купівлі приватного будинку в селі у Бориспільському районі, що належав тій самій жінці, якій адвокат відсудив квартиру.

Зловмисники мали два автомобілі і в один з них посадили Ігнатенка, начебто їдучи подивитися на будинок. Виїхавши з Борисполя, вони зупинились і почали бити адвоката. Однак дорогою їхали ще машини і обвинувачені боялися свідків, тому знову посадили потерпілого в машину. Вбивство сталося в полі біля села Рожни. Спірідонов витягнув з машини дерев’яну биту і подав одному з хлопців, який завдав Ігнатенку не менше п’яти ударів битою по голові та шиї. Тіло залишили в меліораційному каналі.

Родина адвоката наступного дня почала бити на сполох. Син Ігнатенка знайшов записи з камер відеоспостереження, як його батько сідає в БМВ із несправними дверцятами. Пізніше цей автомобіль знайшли і виявили кров Ігнатенка.

Вбитого знайшов чоловік, який, їдучи до Чернігова, вирішив подивитися, чи нема у протоці риби, але побачив людину, що не дихає і викликав поліції.

В суді показання дав тільки один із обвинувачених, який був неповнолітній. З його слів, у березні 2015 до нього підійшов знайомий і попросив про допомогу, сказав, що ображають діда та потрібна його присутність. Він визнав, що вдарив Ігнатенка декілька разів. Суд призначив йому найменше покарання – 10 років позбавлення волі.

Спірідонову дали 15 років, двом іншим чоловікам – по 13 років позбавлення волі.

Але усім чотирьом буде зараховано їх перебування під вартою з 26 березня 2015 року по 15 січня 2020 року із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Таким чином, один із них уже незабаром має опинитися на свободі.

Суд визнав, зайвою кваліфікацію дій обвинувачених як незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Потерпілий сів у автомобіль БМВ добровільно, оскільки була домовленість про зустріч, а умисел обвинувачених був спрямований саме на вбивство потерпілого.

Так само суд не побачив підстав для звинувачення у втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність. Двом обвинуваченим на момент подій було по 17 років, вони жили окремо від батьків і їх вік співучасниками не обговорювався.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *