У посадовця «Укргазвидобування» вдома вилучили $174 тис.

Гроші, вилучені вдома у фігуранта справи про корупцію в «Укргазвидобуванні», заарештовано.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Досудове розслідування розпочато за матеріалами ГУ БКОЗ СБ України, відповідно до яких начальник механіко-енергетичного Департаменту ПАТ «Укргазвидобування» спільно з директором з підготовки та транспортування газу організували схему систематичного одержання неправомірної вигоди від представників підприємств-постачальників техніки для потреб нафтогазовидобувної сфери, за сприяння та не перешкоджання участі у закупівлях, виконання вже укладених договорів та незастосування штрафних санкцій за прострочення термінів поставок обладнання.

Зокрема,  у слідчих дані, що посадовці «Укргазвидобування» начебто через посередника (директор та засновника ТОВ «ТД «МІК Трейд») отримували неправомірну винагороду від засновника ТОВ «МІК» за не перешкоджання у виконанні контрактів загальною вартістю 222, 4 млн грн.

За даними розслідування, сума неправомірної вигоди за сприяння в укладенні та виконанні договорів становить 1 млн доларів. До вказаної суми також входить винагорода за протиправне зменшення штрафних санкцій до ТОВ «МІК» з 7 млн грн до 1 млн. грн.

Протягом вересня-грудня 2018 року посередник начебто передав посадовцям «УГВ» хабарів на 16 млн 840 тис. грн. (безпосередньо передача відбувалась 05.09.2018, 03.10.2018, 28.11.2018, 03.12.2018). У рахунок суми неправомірної вигоди в еквіваленті 40 тис. доларів передано автомобіль «Toyota Land Cruiser 200», який належав ТОВ «МІК». 03.08.2018 машину знято з обліку для реалізації та надано доручення на керування автомобілем посадовцю «Укргазвидобування» та його дружині.

Також є дані про можливе отримання хабарів і від інших контрагентів ПАТ «Укргазвидобування». Так, протягом квітня-червня 2018 року посереднику начебто передано 6 млн 300 тис. грн. представником одного з контрагентів – голови наглядової ради ПАТ «Черкаський автобус».

19 грудня 2018 року відбувся обшук за місцем фактичного проживання начальника механіко-енергетичного Департаменту ПАТ «Укргазвидобування». Вилучено готівкою 174,5 тис. доларів і 1,26 млн грн., а також чотири мобільні телефони марки iPhone. Суд арештував речі і грошові кошти.

20 грудня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що викрито двох посадовців «Укргазвидобування», які налагодили схему отримання 10% відкату за держзамовлення. Затримання відбулося начебто при передачі чергового траншу в 9 млн грн. Зі слів Луценка, частину грошей намагалися викинути через вікно, а спецоперація реалізована співробітниками відділу «К» СБУ, ГПУ, САП у співпраці з керівником «Нафтогазу» А. Коболєвим.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *