Богунський суд Житомирської області 2 серпня продовжив обвинуваченому Анатолію Захаренку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У травні минулого року в селі Новоселиця біля ставка убито сімох атовців. На лаві підсудний 59-річний Анатолій Захаренко, орендар ставка. За матеріалами справи, він вночі розстріляв на смерть сімох гостей, врятувався тільки один.
За дивним збігом обставин, за кілька годин перед прибуттям потерпілих і їх убивством орендар ставка Захаренко під контролем правоохоронців передав 2 тисячі хабара Руслану Мшанецькому, тодішньому начальнику Попільнянського відділення поліції. За кілька годин поліція вийшла з новиною про затримання свого посадовця. О 1 годині ночі в господарстві Захаренка сталася стрілянина, по якій залишилося сім трупів. Був затриманий уже сам Захаренко. Згодом він розповідав, що атовці приїхали, щоб переконати його забрати заяву на місцевого начальника поліції і обіцяли у випадку незгоди розправитися і навіть поранили його в руку.
Підсудний та його адвокат намагаються переконати суд, що це була необхідна самооборона.
Ще на початку цього літа суд готувався переходити до дебатів, але у червні головуюча суддя Наталія Гулак вийшла у відставку за власною заявою, яку подала 27 квітня цього року.
У справі була запасна суддя Інна Зіневич, яка і стала новою головуючою. Але суд однаково не міг зібратися майже два місяці через відпустки і лікарняні суддів.
Тим часом в обвинуваченого Захаренка закінчувався запобіжний захід. Станом на 2 серпня один із суддів колегії — Андрій Болейко — все ще перебуває на лікарняному.
Відтак нова головуюча суддя одноособово розглянула питання запобіжного заходу. Минулої весни парламент дозволив такий порядок на період карантину.
Прокурор Валерій Сагадін нагадав, що Захаренко обвинувачується в особливо тяжкому злочині — позбавленні життя інших людей, за що йому загрожує довічне ув’язнення. Тому є ризик, що у випадку звільнення з-під варти він намагатиметься уникнути майбутнього покарання. Крім того, у Захаренка напружені стосунки із єдиним, хто вижив після злочину — потерпілим і ключовим свідком Вадимом Федюніним.
У свою чергу, Захаренко повідомив, що має заперечення і клопотання про зміну запобіжного заходу.
«Мною будуть оприлюднені факти, які свідчать про змову правоохоронних органів…», — став читати заяву Захаренко.
Суддя почала його зупиняти, кажучи, що, коли заява стосується обставин справи, то він має говорити про це у присутності всього складу суду, а зараз його просять висловитися саме по запобіжному заходу.
Захаренко все-таки переконав вислухати його до кінця, називаючи документ клопотанням про зміну запобіжного заходу. У своїй заяві він, зокрема, стверджує про фальсифікацію доказів і те, що насправді винуватий не він, а єдиний, хто вижив із компанії атовців, які гостювали в нього тієї ночі. Начебто спочатку п’яні військові намагалися вбити його, а потім один із них постріляв своїх товаришів.
«… Факти у своїй сукупності свідчать про змову правоохоронних органів, мета яких приховати правду від суду та народу України. З метою уникнення покарання працівників поліції та прокуратури.
Декілька одиниць зброї, в тому числі, гладкоствольна рушниця, з якої в мене стріляли, зникла з місця події. Цей факт доводить наявність гільз із маркуванням, які були знайдені в результаті обстеження території орендованого мною ставка. Наявність додаткового озброєння з боку нападників могла підтвердити факт самозахисту. У матеріалів справи долучені гільзи, але зброя чомусь відсутня. Я вважаю, що зброя зникла під час слідчих дій, які проводили працівники поліції і прокуратури.
Преса почула про 7 загиблих, але в матеріалах справи відсутні аналізи всіх загиблих на вміст алкоголю та наркотичних засобів у крові. Незважаючи на те, що стороною захисту подано ряд клопотань про проведення цих експертиз. Але вони були навмисно проігноровані слідчою групою. Висновок зрозумілий: п’яні добровольці не вписуються у версію розвитку подій, подану слідчими та прокуратурою суддям та всьому українському суспільству… Подана версія про агресивного, але чомусь тверезого господаря ставка, який змушений був захищатися від нападників з купою вогнепальної зброї.
По всім медіа було оприлюднено фото бульбулятора на столі. Для кожної свідомої людини зрозуміло, що зброя при наркотичному сп’янінні не найкращий помічник, для святкування перемоги хлопці обрали саме такий спосіб відпочинку — вживання марихуани та алкоголю… Вісьмох озброєних бійців на хворого інваліда, який їх прийняв добродушно і вгості…
Відбитки пальців та ДНК з бульбулятора криміналісти не знімали, а задля встановлення справедливості зобов’язані були це зробити…
Експертиза довела, що на одязі Федюніна Вадима знайдена кров, яка йому не належить, та остатки порохових газів з вогнепальної зброї. Також Федюнін знаходився дуже близько до загиблих і брав безпосередню участь у мойому убивстві (очевидно, Захаренко має на увазі замах — ред.). На зброї знайдено відбитки пальців та ДНК, які належали саме Вадиму Федюніну.
Зверніть увагу, що на мені, на моєму одязі не були знайдені ні крові, ні ДНК, ні слідів порохових газів. Також не знайдено жодного відбитку пальців на зброї… Це і єсть прямий доказ того, що я не стріляв з близької відстані у сплячих людей. Зброя, з якої мене намагалися вбити, але за щасливим випадком лише поранила руку, була гладкоствольна, якимсь чином зникла з місця події. Та ще декілька одиниць нарізної зброї, з якої також намагалися мене вбити.
Твердження слідчим про мирних рибалок є абсурдне. Мирна риболовля за такої кількості зброї ще нікому не вдавалася, а за наркотичних речовин і алкоголю тим паче…
Зникнення зброї з місця події могло відбутися лише за допомогою працівників поліції і прокуратури. У декількох загиблих виявлено по 3-4 вогнепальниз поранення. Після смертельного поранення людина падає… Враховуючи розміщення вбитих, вони бути вбиті всередині примішення, де знаходився один Федюнін… Наявність порохових газів та крові на одязі Федюніна доводять безпосередню причетність… При перегляді слідчого експерименту ми бачили, як слідчий Денісова Катерина явно підказує Федюніну, що йому треба говорити. На камеру зафіксовано репліку Денісової, яку повторив Федюнін…
Вимагаю розпочати кримінальне провадження проти Федюніна Вадима, так як він являється безпосереднім учасником мого убійства, групою осіб, за попереднім зговором, а також учасником у вбивстві власних побратимів, які знаходолись разом із ним у будинку.
Прошу взяти до уваги дачу неправдивих показань Федюніним у залі суду…
Прошу порушити кримінальне провадження щодо всіх, причетних до фальсифікацій та приховування речових доказів… У тому числі, проти групи прокурорів», — зачитав Захаренко.
Він попросив для себе цілодобовий домашній арешт із електронним браслетом. Його адвокат підтримала клопотання.
«Ризиків не було з першого дня. Захаренко сам чекав працівників поліції. Йому ніщо не заважало втекти з першого дня. Самого Федюніна я бачила в РОВД. Він дуже погано ходив і спілкувався. Якби дійсно був умисел на вбивство — убив би всіх вісьмох, ще туди свою рушницю поклав, підпалив би і не відразу дзвонив працівникам поліції, а через три години. І взагалі нічого не було б. Це ми будемо доводити в дебатах. Це була необхідна оборона…
Три експертизи — він абсолютно вменяєма людина. Людина, яка чекає працівників поліції і в неї сім трупів. Він на той момент розумів, що буде затриманий і буде порушено кримінальне провадження. Захаренко просто хоче довести, які були об’єктивні обставини даної справи», — сказала адвокат Марина Шолодько.
Захисниця також пояснювала, що тримання під вартою ускладнює для Захаренка проведення операції на серці. Адже в такому випадку йдеться про те, що в палаті із Захаренком мають перебувати конвоїри. Тому наразі обвинувачений перебуває на черзі. У випадку домашнього арешту операцію провели б у загальному порядку.
Суддя після виходу із нарадчої повідомила, що підсудний залишається під вартою. За її словами, стан здоров’я Захаренка дозволяє тримати його в СІЗО.
Після судового засідання до суду була викликана швидка. Захаренко скаржився на самопочуття. Він каже, що прокурор більше року не виконує судові рішення про надання йому медичної допомоги — вивезення на обстеження і проведення операції.
Наступне засідання планується 14 вересня.
Більше про справу:
Да уж, полиция и прокуратура гнилые структуры, бухают, гуляют, друг другу попы вытирают. Следователи – сцикуны в золоте, судьи такие же мерзкие в купе с прокурорами. Им правда не нужна, им нужны премии, лычки и выслуга. Я сам лично видел, как маньяка когда необходимо было трамбовать, полицаи попрятались….