У справі судді Денисюк перейшли до доказів захисту

Вищий антикорупційний суд 14 вересня закінчив досліджувати письмові докази обвинувачення у справі судді Господарського суду Харківської області  і перейшов до доказів захисту.

Суддю Тетяну Денисюк звинувачують у постановленні завідомо неправосудного рішення і зловживанні службовим становищем, коли вона зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у кримінальній справі Олександра Онищенка.

Захисник Лясковець поцікавився у прокурора, чи був у матеріалах висновок експертизи про визначення шкоди, яка за ст.364 ККУ (зловживання службовим становищем) мусить бути матеріальною. Прокурор Андрій Перов підтвердив, що така експертиза не проводилась.

Раніше планувалося допитати в суді представника потерпілого – «Укргазвидобування», але він був присутній на попередніх засіданнях і чув показання інших свідків. Крім того, раніше була допитана юристка філії «Укргазвидобування», яка безпосередньо була задіяна у справі, де ухвалювала рішення суддя Денсюк. Відтак прокурор відмовився від допиту.

Адвокат Станіслав Денисюк заявив клопотання про виклик низки свідків – ексголови САП Назара Холодницького, прокурора САП Романа Симківа, декількох детективів НАБУ, голову Господарського суду Харківської області, помічника судді і секретаря судового засідання, ексдиректора «Карпатнадраінвест» Сіротова. Адвокати пояснили, що хочуть почути показання з приводу підписання і вручання підозри, обставин розгляду господарської справи, контактів між учасниками та ін. Захист стверджує, що деякі ці свідки на етапі розслідування дали показання, які виправдовують обвинувачену.

Прокурор заперечував, у першу чергу, з тої причини, що захист не відкрив ці показання стороні обвинувачення. Він вважає, що ці свідки не повідомлять даних, які виправдовують особу. Зі слів прокурора Перова, раніше детективам працівники суду говорили, що нічого не знають або не пам’ятають.

Суд, порадившись на місці, клопотання про виклик свідків задовольнив частково – викличуть для допиту ексдиректора «Карпатнадраінвест» Сіротова, помічника судді Філіппову і секретаря судового засідання Кудревича.

Свідків планують допитувати у наступному засіданні – 22 вересня. Причому це може відбутися як в залі суду, так і дистанційно, по відеоконференцзв’язку.

За версією обвинувачення, суддя Денисюк зловжила службовим становищем і ухвалила неправосудне рішення при розгляді господарської справи у грудні 2016, коли зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» 10,9 млн кубометрів газу і 826 тонн газового конденсату, арештовані у справі Олександра Онищенка. Крім того, компанія «Карпатнадраінвест» начебто недоплатила 205 тис. судового збору, що розцінюється як шкода, завдана державним інтересам.

11 червня 2020 Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу про постановлення суддею неправосудних рішень. КС вирішив, що стаття 375 КК суперечить принципові верховенства права, а саме такому його елементові, як юридична визначеність, та не узгоджується з принципами незалежності суддів, обов’язковості судового рішення, а отже, суперечить Конституції України. Конституційний суд відтермінував втрату чинності статті 375 на шість місяців, давши парламенту час на її доопрацювання.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *