Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у справі судді Окружного адмінсуду Києва Олени Власенкової.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Суд не зміг продовжити перегляд відео, тому що не прибув спеціаліст НАБУ, який мав допомогти у їх відтворенні. На лист прокурора бюро відповіло, що їх працівник зайнятий на раніше запланованому навчанні.
Тому 30 березня судом досліджувалися письмові докази та декілька аудіозаписів.
Адвокат Кругляк говорив, що докази зібрані з порушенням підслідності прокурорами Спеціалізованої прокуратури, а не НАБУ, а тому мають бути визнані недопустимими.
Початково у березні 2018-го заявник звернувся з саме до антикорупційної прокуратури і там зареєстрували кримінальне провадження. Матеріали мали бути невідкладно скеровані до НАБУ із дорученням саме йому розслідувати цю справу. Але офіційно справу передали тільки 17.05.2018 – через тиждень після повідомлення судді про підозру.
Прокурор зачитала протокол огляду копій матеріалів адміністративної справи, за рішення в якій суддя Власенкова начебто отримала неправомірну вигоду.
Далі суд дослідив кілька аудіозаписів засідань. Так, в останньому з них чутно, як суддя Власенкова на місці задовольняє клопотання позивача про витребування матеріалів ліцензійної справи.
«Відповідно до обвинувального акту, Власенкова висловлювала пропозицію надання їй неправомірної вигоди у розмірі 2 тисяч доларів за витребування матеріалів ліцензійної справи, а також у розмірі 3 тисяч доларів за призначення експертизи», – розповіла прокурор Анастасія Андронова.
На думку Андронової, матеріали адміністративної справи і звукозаписи засідань підтверджують цю версію.
Обвинувачена пояснила, що ці аудіозаписи були скопійовані не з її комп’ютера, з комп’ютера її секретаря. Тому слідчі, які проводили обшук, за ухвалою суду не мали дозволу на тимчасовий доступ до цієї інформації. На уточнююче запитання головуючого Влесенкова підтвердила, що комп’ютер секретаря стояв в її кабінеті.
Водночас захисники підкреслили, що зміст аудіозаписів засідань вони не оспорюють, питання тільки у дотриманні процедури збирання цих доказів.
У минуле засідання приходив спеціаліст, який допомагав відтворити деякі відеозаписи, з якими раніше суд самостійно впоратися не зміг. Тоді з’ясувалося, що деякі записи пошкоджені і це могло статися під впливом часу.
Нагадаємо, що 10 травня 2018 року суддю ОАСК Олену Власенкову прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» СБУ викрили начебто при отриманні 2000 доларів неправомірної вигоди.
На пропозицію прокурора Власенкова добровільно видала речі і документи, зазначені в ухвалі про обшук, – матеріали адміністративної справи, а також 2 тисячі доларів, що нібито були неправомірною вигодою.
Суддя провину не визнає. Вона та її адвокати намагаються довести, що у справі була провокація.
За версією обвинувачення, йшлося про отримання хабара у представника ТОВ «Безпечні технології утилізації», який оскаржував анулювання Міністерством екології ліцензії на право ведення господарської діяльності з небезпечними відходами. За заявою представника цієї ж компанії Остапенка було зареєстровано кримінальну справу проти судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Петрика.
Всього Остапенко фігурує як заявнику щонайменше п’яти кримінальних справах.