У суді показали відео з обшуків авто і кабінету екссудді Новака

Вищий антикорупційний суд дослідив відеозаписи обшуків автомобіля і службового кабінету колишнього судді Голосіївського суду Андрія Новака.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Всього переглянули п’ять відеороликів. Прокурор Андрій Касьян сказав, що необов’язково дивитися все. Тому що, наприклад, в машині не знайшли речових доказів. Але сторона захисту наполягла на повному перегляді.

Коли вивчалося відео з кабінету Новака, то судді зауважили, що незрозуміло, на що треба звернути увагу. Обшук проводився і в речах секретаря. Попередньо співробітникам суду пропонували видати гроші чи документи, які стосуються злочину, але ті заявили, що нічого такого не знають.

Прокурор Касьян пояснив, що вилучили комп’ютер, а також шукали гроші, але не знайшли.

Адвокат Сергій Вилков переконував, що детективи на мали права оглядати комп’ютер Новака. «В ухвалі слідчого судді я не побачив, що вони мають заходити в комп’ютер і перевіряти інформацію», – сказав Вилков.

Як пояснив прокурор, в ухвалі був дозвіл на відшукання та вилучення комп’ютерної техніки і документів. На комп’ютері знайшли файли, які стосувалися справи Мішкова.

Відеофіксація, на думку захисника, велась не повною мірою, не видно, де перебувають поняті та інші особи. Понятих не ідентифікували на підставі документів, а записали зі слів. Адвокати кажуть, що обшук в кабінеті судді проводився без їх відома.

Суд продовжить дослідження у наступному засіданні 27 листопада.

За версією детективів НАБУ, у 2018 році суддя Новак вимагав та одержав неправомірну вигоду за задоволення цивільного позову громадянина Михайла Мішкова. Посередником і пособником начебто був екс-суддя Голосіївського суду Олександр Білик. Йшлося про хабар у 8 тис доларів за поновлення на роботі і компенсацію 1,5 млн грн колишньому співробітнику приватної страхової компанії «Євроінс Україна». Рішення у цій справі Голосіївський суд виніс 18 квітня 2018. Суддю Новака затримали 24 квітня 2018 року нібито після передачі останнього траншу.

Обвинувачені вину не визнають і кажуть, що злочину не скоювали.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *