У суді про вбивство Ноздровської показали відео слідчого експерименту, де Россошанський зізнається у скоєному

Шевченківський суд Києва 21 листопада провів чергове засідання у справі про вбивство Ірини Ноздровської.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Слідчий експеримент 8 січня 2018 о 23.17 хв. починається у службовому кабінеті Вишгородського відділу поліції. Россошанський погоджується на слідчу дію і йому роз’яснюються його права. Участь також беруть працівники поліції, адвокат, судмедексперт і поняті.

Підозрюваний розповів, що 29 грудня близько 18 години пішов у сільський магазин. Але нічого не встиг купити. Із автобуса вийшла Ноздровська і на відстані 50 метрів, помітивши Россошанського, начебто вигукнула:  «Убийца!» Підозрюваний скаржився, що 2,5 роки слухає ці звинувачення, після того, як його син Дмитро автомобілем збив на смерть молодшу сестру Ноздровської.

«Я подбежал к ней, схватил за шею, затащил в кусты и делее ножом в шею. Не знаю, что со мной случилось. Это какой-то рок. Это был кризис моей ситуации, – пояснював Россошанський. – Я до сих пор не могу себе представить, чтоб это произошло».

27 грудня 2017, тобто за два дні до цієї зустрічі, суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

Вночі 9 січня о 00 год. 14 хв. слідча група прибуває на місце скоєння злочину в село Демидів. Россошанський на особі стажиста показав, як напав на жертву. «Ви розумієте, що це жива людина. Ви обережненько показуєте», – попередила слідча. Потім підозрюваний макетом ножа зробив кілька ударів об землю, демонструючи механізм поранень.

Знаряддям вбивства став ніж, який випадково лежав у кишені куртки Россошанського.

Чоловік сказав, що завдав 3-4 удари. Згодом стане відомо, що судмедексперт нарахував на тілі вбитої 17 ножових ран.

Россошанський показав, як закинув тіло Ноздровської на плече. Далі він нібито поніс вбиту до річки і пройшов відстань півтора кілометра, зробивши кілька зупинок.

Під час слідчого експерименту Россошанський проходить цю відстань без жодного вантажу – його просто за наручник ведуть працівники поліції.

Попередньо, даючи пояснення, Россошанський сказав, що тричі зупинявся відпочити і оцінив всю цю відстань як 400-500 метрів, тобто втричі менше. Мати вбитої пізніше заявила, що дорогу перед слідчим експериментом ще навіть розчистили.

Підозрюваний повідомив, що підійшов до моста і почув, що на тілі задзвонив телефон, дістав його, розбив і кинув у воду. Далі начебто зняв одяг із жертви і потім спалив його вдома в пічці.

Результат слідчого експерименту розкритикували як потерпілі, так і адвокат. На їх думку, пояснення Россошанського суперечать фактичним обставинам справи.

Зокрема, Россошанський неправильно описав одяг вбитої: Ноздровська була одягнута у дублянку, а він сказав, що в пальто, також говорив, що на верхньому одягу були мабуть ґудзики, а насправді блискавка.

Зі слів дочки Ноздровської, мама носила у кишені газовий балончик і якби одежу кинули у пічку, то в літній кухні Россошанського був би вибух.

Мати вбитої Катерина Дуняк пояснила, що її дочка після виходу з маршрутки ніколи в магазин не заходила, бо скуплялася в Києві. Дуняк сказала, що того дня в магазин ходила сама. О 17.13 мати подзвонила Ноздровській і та відповіла, що вона в Петрівцях. До Демидова залишалося їхати 20 хвилин. Тобто о пів на 6 вечора Ірина Ноздровська мала бути у Демидові. Россошанський казав, що зустрів її на зупинці маршрутки о 18 годині.

Біля автобусної зупинки не знайшли слідів крові. З відео слідчої дії чути, як на вулиці гавкають собаки і проїжджають машини. Слідчий експеримент проходить після опівночі, тоді як Россошанський нібито ніс тіло вбитої близько 18 години, коли в селі мало бути ще більш людно, але підозрюваний запевнив, що не зустрів жодної машини. «Він хіба що був там, а вбивали другі… Замішана у вбивстві поліція», – вважає жінка.

Катерина Дуняк не вірить, що 63-річний Россошанський із поганим здоров’ям, міг самотужки пронести тіло всю дорогу. На слідчому експерименті він іде без нічого.

Ноздровська носила телефони не в кишені, а в сумці. Сумочку не знайшли. Россошанський не зміг пригадати, чи була взагалі сумка. Пізніше відшукали два телефони, а про другий телефон обвинувачений не говорив.

Адвокат Цибенко зауважив, що з огляду на те, скільки часу зайняв напад Россошанського, жертва могла б закричати і втекти. Працівники магазину і вантажники, які саме в той час привезли товар, ніяких криків не почули.

Судмедексперт пізніше дав висновок, що отримані Ноздровською тілесні ушкодження не могли бути отримані у спосіб, який демонстрував Россошанський на слідчому експерименті. Судмедексперт ставив підозрюваному навідне запитання, чи не клав він тіло на березі біля плит. Россошанський заперечив, а на плитах, про які говорилося, були сліди крові.

Після передачі справи в суд Россошанський змінив позицію і вже не визнає вину. Він повідомив, що раніше працівники поліції змусили його взяти вину на себе в обмін на звільнення сина.

Суд має переглянути ще один відеофайл слідчого експерименту у засіданні наступного тижня.

***

29 грудня 2017 до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження. 1 січня 2018 тіло жінки знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув в річку.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *