У Сумах чоловіка виправдали від таблетки з метадоном

Зарічний районний суд міста Суми виправдав чоловіка, звинуваченого у придбанні та зберігання таблетки метадону.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 вересня.

В обвинувальному акті написано, що 26 серпня 2019 чоловік знайшов біля під’їзду таблетку метадону і поклав у гаманець. Через 50 хвилин його на вулиці зупинили патрульні і він їх добровільно повідомив про таблетку.

В суді чоловік визнав вину частково, кажучи, що частково обвинувачення не відповідає дійсності, не заперечував, що коли його зупинили працівники поліції, то він мав при собі таблетку, але не знав, що таблетка містила наркотичний засіб, оскільки за деякий час до цих подій він заходив у магазин і впустив таблетку, яка завжди є в його гаманці на випадок головного болю, та не звернув уваги на те, що підняв з підлоги якусь іншу, а не свою таблетку. Інші показання він давати відмовився, посилаючись на статтю 63 Конституції.

Суду було надано відео з нагрудних камер поліцейських, коли вони спілкувалися із громадянином,

Суд вирішив, що обставини придбання та зберігання таблетки 26.08.2019 в період часу з 20-00 год. до 20-50 год. є недоведеним.

Вилучення таблетки метадон було зафіксовано протоколом огляду місця події, хоча фактично проводився особистий обшук. Далі працівники поліції повезли чоловіка на освідування у наркодиспансер, після чого він провів ще годину у Сумському відділку поліції.

Таким чином, з 20-40 вечора до 01-05 ночі чоловік змушений був залишатися поруч з працівниками поліції і не міг вільно пересуватись. Затримання особи в порядку ст. 208 КПК не проводилося, протокол його затримання не складався, права не роз’яснювалися, захисник не залучався, а, отже, фактичний обшук особи проводився з грубим порушеннями. Це ставить під сумнів і добровільність видачі метадону під час огляду місця події, коли можливо проводити огляд місцевості, приміщення, речей та документів, а не особи, яка затримана з порушенням вимог КПК та право на захист якої порушено.

Суд зробив висновок, що вину чоловіка належними та допустимими доказами не доведено.

Таблетку метадону суд наказав знищити.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *