В Полтаві за вбивство біля нічного клубу дали 13 років в’язниці стягнули 1 млн моральної шкоди

Октябрський районний суд м. Полтави визнав чоловіка винним в умисному вбивстві та хуліганстві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 15 березня.

Інцидент трапився у листопаді 2018 біля нічного клубу «Граммофонъ».

Обвинувачений начебто помітив конфлікт між потерпілим та його знайомим і використав це як привід для застосування насильства.

Він раптово обхопив потерпілого за тулуб, підняв угору і застосував спеціальний прийом – «кидок через спину». Чоловік вдарився головою та шиєю об тротуарну плитку, відразу знепритомнів, а обвинувачений потім ще менше трьох разів із силою вдарив його ногою у взутті в голову. Протягом кількох хвилин чоловік помер.

В суді обвинувачений вину не визнав та показав, що дійсно був очевидцем конфлікту і завдав  декілька ударів руками потерпілому, оскільки той «зачепив» його, не вказавши, як саме. Після цього він став очікувати останнього в вестибюлі нічного клубу, щоб з’ясувати причини конфлікту. Але у відповідь почув грубі та образливі слова. Сприйнявши висловлювання як образу своєї мами, втративши розсудок, він схопив потерпілого ззаду і, не маючи при цьому наміру спричинити йому смерть або тяжкі тілесні ушкодження, кинув на бруківку, об яку той вдарився. Чи завдавав йому удари ногами після цього, не пам’ятає. З місця події одразу пішов, побачивши, що потерпілий живий і йому надають допомогу особи, які там перебували. Обвинувачений категорично заперечив, що мав спричинити смерть потерпілого, але не виключив можливості заподіяння тому тяжких тілесних ушкоджень. При цьому він повністю визнав заявлений дружиною загиблого цивільний позов про відшкодування моральної шкоди.

Суд зазначив, що показання  обвинуваченого є суперечливими, непослідовними та алогічними і розцінив їх як спосіб захисту від пред’явленого обвинувачення, щоб уникнути покарання. Тому суд прийняв їх тільки в тій частині, що узгоджуються з іншими доказами. Зокрема, що обвинувачений підтвердив перебування на місці події, конфлікт із потерпілим і захват і кидання особи на бруківки.

Знайшлися свідки того, як обвинувачений кидав потерпілого. Також відеозапис події надав власник нічного клубу. Дружина загиблого цього не бачила, бо перебувала всередині клубу. За її словами, чоловік вийшов раніше, щоб викликати таксі. Вона пережила сильний емоційний стрес через втрату близької людини, що назавжди порушило звичайний спосіб її життя, значно погіршило психологічний та фізичний стан. Моральну шкоду вона оцінила в 1 млн грн і суд її вимоги задовольнив.

Суд зробив висновок, що обвинувачений діяв за відсутності будь-яких приводів для конфлікту з потерпілим, вигадував їх, діючи при цьому з особливою зухвалістю, тобто з хуліганських мотивів.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *