Верховний суд підтвердив догану антикорупційній прокурорці за участь у партійному форумі «Батьківщини»

Верховний суд не скасував рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про притягнення прокурора САП Ольги Ярової до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 13 лютого.

У листопаді 2018 року до КДКП надійшли скарги на Ярову від ГО «Центр протидії корупції» і заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Повідомлялося, що 15 червня 2018 року о 10 годині 36 хвилин прокурор Ярова взяла участь у політичній акції – Всеукраїнський форум «Новий курс України», на якому діючий народний депутат України та лідер парламентської партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко представила свою передвиборну програму як кандидата на посаду Президента України. Форум проходив у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» і прокурор мала на собі бейдж, який був однотипний для учасників форуму. Захід широко висвітлювався у ЗМІ та самими членами партії. У скаргах йшлося, що такі дії не узгоджуються із правилами прокурорської етики. Скаржники вважали, що Ярова посіяла сумніви щодо своєї політичної нейтральності та дискредитувала себе як прокурора. Крім того, захід проводився у час, коли прокурор мала бути на роботі.

19 червня 2019 КДКП вирішила, що прокурор Ярова порушила правила внутрішнього службового розпорядку. Всі інші доводи комісія відхилила. За такий проступок прокурору винесли догану.

Ярова оскаржила рішення у Верховному суді. Вона заперечувала порушення правил службового розпорядку. Прокурор вважає, що відеозапис її перебування на форумі з фіксацією часу 10 год. 36 хв. 15 червня 2018 року не може достовірно підтвердити цей факт, бо не виключена можливість технічного втручання у встановленні такого часу.

Відповідно до табелю обліку робочого часу, Ярова вранці 15 червня 2018 була на роботі.

Водночас у своїх поясненнях прокурор підтвердила, що спочатку о 9 годині ранку була на робочому місці, а потім поїхала на захід для отримання якихось матеріалів і знову повернулася на роботу. Суд сприйняв це як додаткове підтвердження того, що події відбувалися саме в робочий час.

Зі слів Ярової, вона перебувала в місці проведення форуму близько 20 хвилин. Пояснила, що про свою відсутність на робочому місці з особистих питань вона доповідала керівництву. Але Назар Холодницький та його заступник це заперечили. Суд також визнав безпідставними посилання прокурора на ненормовану тривалість робочого часу, залучення до чергування у вихідні, святкові неробочі дні, виконання невідкладних завдань за межами приміщення САП.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *