Верховний суд скасував вирок 11-річної давності через рішення ЄСПЛ

Велика палата Верховного суду скасувала вирок, оскільки ЄСПЛ встановив порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 29 квітня.

У 2009 році чоловіка засуджено за розбійний напад з метою заволодіння майном підприємства, за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я і погрозами застосування такого насильства. Засудженому призначили 10 років позбавлення волі. Вирок оскаржувався і був залишений без змін.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі у справі «Мельник проти України»  від 21 листопада 2019 року встановлено порушення  у зв’язку з жорстоким поводженням працівників міліції із заявником; непроведенням ефективного розслідування твердження заявника про жорстоке поводження працівників міліції; неналежними побутовими умовами тримання заявника під вартою у Коростенській виправній колонії № 71, Райківській виправній колонії № 73 та Білоцерківській виправній колонії № 35 та відсутністю ефективного національного засобу юридичного захисту у зв’язку з цим; використанням отриманих під тиском зізнавальних показань заявника.

ЄСПЛ зазначив, що прийняття зізнань, отриманих під тиском, автоматично призводить до несправедливості кримінального провадження у цілому, незалежно від того, чи було їх використання вирішальним для засудження. Заявник зазнав жорстокого поводження під час затримання, у результаті якого 11 січня 2007 року написав «явку з повинною». Ця явка була частиною доказів проти нього. ЄСПЛ постановив, що держава Україна має виплатити заявнику 12 тис. євро компенсації.

Верховний суд, переглядаючи справу після рішення ЄСПЛ, скасував вирок та пов’язані з ним ухвали і скерував справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

За правилами територіальної підсудності справу знову направили до Деснянського районного суду м. Києва.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *