У Богунському районному суді Житомира 9 листопада відбулося підготовче засідання у справі 58-річного Анатолія Захаренка, орендаря ставка в Попільнянському районі Житомирської області.
Чоловік обвинувачується в умисному вбивстві семи людей та закінченому замаху на вбивство ще однієї особи.
9 листопада Богунський районний суд розглянув клопотання прокуратури щодо продовження Захаренку раніше застосованого запобіжного заходу жителю – тримання під вартою без права внесення застави. Суд клопотання задовольнив: тримання під вартою продовжено ще на 60 діб.
Через карантинні обмеження журналістів до залу суду не пустили. Після засідання прокурор Валерій Сагадін повідомив, що справу призначено до слухання на 18 листопада 2020 року.
Раніше справу Захаренка направили до Попільнянського районного суду – за місцем скоєння злочину, але в.о. голови місцевого суду Микола Рудник звернувся до апеляційного суду з поданням про направлення до справи іншого суду.
У Попільнянському суді не вдавалося утворити склад суду для розгляду справи. Згідно зі штатним розписом, у Попільнянському суді Житомирської області працює лише двоє суддів – Рудник М.І. та Зайченко Є.О., яких недостатньо для визначення колегії із трьох суддів.
Нагадаємо, вночі 22 травня 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району Житомирської області орендар ставка із мисливської гладкоствольної рушниці ИЖ-58 застрелив сімох чоловіків, які приїхали порибалити. Загиблі – добровольці, учасники антитерористичної операції, жителі Києва віком від 29 до 50 років, троє з них були діючими військовослужбовцями Національної гвардії.
Захаренко сам подзвонив у поліцію і заявив про інцидент. Під час обрання запобіжного заходу він сказав, що це був самозахист.
Єдиний, хто вижив в стрілянині, Вадим Федюнін, ветеран батальйону імені Кульчицького, згодом розповів свою версію трагедії.
Досудове розслідування тривало 5 місяців, було проведено понад сотню судових експертиз. За їх результатами, у тому числі, встановлено, що у крові обвинуваченого алкоголю не виявлено, а також його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними у момент учинення кримінальних діянь.
21 травня, напередодні трагедії Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції повідомив про затримання начальника поліції одного з районів Житомирської області, який вимагав 10 тисяч гривень щомісячно у підприємця, який займався розведенням риби.
Пізніше в поліції стверджували, що обидві події ніяк не пов’язані і учасники АТО приїхали до Захаренка раніше, аніж відбулося документування хабара. Але в пресі поширювалась інформація, що начебто Захаренка заявив на корумпованого поліцейського Руслана М., і той підіслав до господаря ставка знайомих військових, щоб розібратися.
Тома Коваль, для сайту «Судовий репортер»