Колишньому заму Львівської митниці присудили майже 4 мільйони компенсації за кримінальну справу

Шевченківський районний суд Львова стягує із держави 3,9 млн грн шкоди, заподіяної військовою прокуратурою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 8 вересня.

Наразі оприлюднено тільки резолютивну частину рішення. Відтак аргументи суду ще невідомі.

Позов задоволено частково.

Стягується 193 тис.  грн. втраченого заробітку, 3,7 млн грн  моральної  шкоди і 11,5 тис судових витрат.

Позивачем у справі є Юрій Борисов, колишній тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Львівської митниці ДФС.

У вересні 2018 суд чоловіка виправдав, визнавши тиск на свідків з боку військової прокуратури. Це рішення у лютому 2020 підтвердив Верховний суд.

Борисова звинувачували у поборах із підлеглих за збереження на посадах. Загалом інкримінувалось отримання хабарів на 15 тисяч доларів.

До збирання грошей Борисов начебто залучив державного інспектора. Останній повідомив, що гроші позичав у знайомих для вирішення сімейних питань, а заяву на Борисова писав у прокуратурі під диктовку.

Інший свідок, який працює головним інспектором Львівської митниці, також скаржився на тиск у військовій прокуратурі. Під тиском, через поганий стан здоров’я, він підписав надрукований протокол, який йому дали. Відпустили його лише близько 6-ої години ранку наступного дня. Після чого він звернувся до лікарні де йому поставили діагноз «передінфарктний стан».

Інші свідки з числа працівників митниці дали показання, що хабарів не передавали, а незадовго до затримань позичали гроші державному інспектору Львівської митниці. 

Під час аудіо – та відео контролю зафіксовано позапроцесуальний спосіб спілкування прокурора зі свідками. Зокрема, що прокурор викликає до свого службового кабінету свідків, в тому числі з їх захисниками, і проводить бесіди, під час яких неоднозначно дає зрозуміти, що треба підтримувати версію обвинувачення, давати узгоджені показання, які встановлюють факти злочинної діяльності.

Військова прокуратура сама задокументувала дії свого прокурора і передала до суду в якості доказу проти Борисова.

Така процесуальна дія як бесіда зі свідком не передбачена чинним КПК. Але ці розмови в прокурора із незрозумілих причин ще й фіксувалися як НСРД і були надані суду.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *