8 судів не працюють, бо немає суддів, Зеленського попросили призначити

На сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено звернення щодо призначення суддів.

На кадровий дефіцит у судах скаржаться професійні суддівські та адвокатські об’єднання.

На сьогодні правосуддя не здійснюється у восьми судах: Авдіївський міський суд Донецької області, Ананіївський районний суд Одеської області, Васильківський районний суд Дніпропетровської області, Лугинський районний суд Житомирської області, Тальнівський районний суд Черкаської області, Тиврівський районний суд Вінницької області, Устинівський районний суд Кіровоградської області, Попаснянський районний суд Луганської області. Через це близько 137 тисяч громадян позбавлені права на доступ до правосуддя.

«Символічно, що 7 листопада 2021 року виповнилося два роки, як зупинено діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – органу, відповідального за формування високопрофесійного суддівського корпусу.

Внаслідок недосконалих законодавчих ініціатив не завершені процедури кваліфікаційного оцінювання суддів, не розпочаті нові процедури добору та заповнення суддівських вакансій…

Українці змушені місяцями, а то й роками очікувати рішення суду у справах про розлучення, усиновлення, виплату аліментів,  повернення коштів,  дорожньо-транспортні пригоди, а також у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом, тощо…», — йдеться у зверненні.

В Офісі Президента України вже тривалий час перебуває 135 подань Вищої ради правосуддя про призначення на посади суддів до судів першої інстанції.

Крім того, 51 суддя очікує складання присяги. Списки цих суддів додаються.

Нагадаємо, що особа, призначена на посаду судді, складає присягу в присутності президента під час урочистої церемонії у приміщенні, де встановлено Державний Герб України і Державний Прапор України.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *