Ексначальника поліції засудили до 8 років вʼязниці за покривання місцевого чиновника і підприємця, які засіяли полігон кукурудзою 

436

Козельщинський районний суд Полтавської області визнав колишнього керівника Печенізького відділу поліції Харківської області винним у перевищенні службових повноважень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 червня.

У 2019 році в поліцію надійшла заява, що біля смт Печеніги на полігоні косять кукурудзу і там причетний голова райдержадміністрації.

Ділянка 31 га, що належала до земель оборони, начебто була самовільно захоплена і засіяна. На місці поліцейські застали комбайн і вантажівку «Камаз» та процес збору урожаю кукурудзи. Було ухвалено рішення про вилучення цієї сільськогосподарської техніки і поліція лишилася на місці її охороняти.

Але в подальшому перший заступник голови Печенізької районної державної адміністрації нібито переконав начальника поліції зняти охорону і не перешкоджати їм у діяльності.

У службовому кабінеті посадовця поліції проводилися негласні слідчі дії. Зафіксовано розмову, як замголови РДА каже, що має урожай кукурудзи на військовій землі, яку слід прибрати, та запитує, чи буде поліція «туди лізти, чи ні». Начальник поліції відповідає, що «внизу нєт нікакой кукурузи», але при цьому погоджується кивком голови та висловлюванням «угу». Тоді замголови РДА відповідає:«Всьо тогда, хорошо, по рукам» і додає, що військовим все рівно, «там у них Рома порядна людина».

Після того начальник поліції дав інспектору вказівку звʼязатися із працівниками, які чергують у полі: «Ти сєйчас звоні! С комбайна сніматся можно!».

Поліцейським начебто сказали, що суд відмовив в арешті техніки. Хоча насправді таке клопотання до суду ще не направлялося. Ухвалу про відмову в арешті комбайна і вантажівки слідчий суддя ухвалив тільки 27 листопада 2019-го, а охорону з майна поліція зняла ще 14-го.

Замнчальника РДА і місцевого підприємця звинувачували в самовільному захопленні земельної ділянки. Але згодом кримінальне провадження закрили за строками давності.

Підприємець, який раніше мав статус обвинуваченого,  говорив у суді, що тільки здавав в оренду техніку для збору сільськогосподарських культур і з посадовцем РДА ніяких звʼязків не мав. Самовільне зайняття землі заперечував. Його техніка справді затримувалась поліцією на декілька днів за збір «лівого» урожаю. Він не памʼятає подробиць, але намагався щось зробити. А потім, приїхавши в поле, виявив, що техніку ніхто не охороняє і просто забрав її. 

Суд встановив, що начальник поліції достовірно знав про самовільне зайняття земельної ділянки, але нічого не зробив для припинення та фіксації злочину. Натомість дав незаконну вказівку щодо припинення охорони вилучених транспортних засобів, за допомогою яких незаконно збирали врожай.

Колишньому посадовцю поліції призначили 8 років тюремного покарання із забороною обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки і позбавленням звання «полковник поліції».

До набуття вирком законної сили обвинувачений залишається під особистим зобовʼязанням.

error18
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookies з метою аналізу трафіку та надання реклами і послуг на основі профілю ваших інтересів. Якщо ви хочете дізнатися більше або заборонити використання усіх чи деяких cookies, ознайомтесь з нашою Сookie Policy. Якщо ви натиснете «погоджуюсь» чи продовжите навігування сайтом, ви погоджуєтесь з політикою cookies. Погоджуюсь