Антикорупційний суд відпустив додому юриста, який був під вартою 3,5 роки

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід юристу Івану Радику, обвинуваченому у справі ДП «Нацпроект «Повітряний експрес», на цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Чоловік перебував під вартою із 3 вересня 2016 року.

На обвинуваченого також покладено ряд обов’язків: носити електронний засіб контролю; прибувати до суду за кожною вимогою; не відлучатися з місця проживання без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні та іншим обвинуваченим; здати на зберігання всі свої паспорти для виїзду за кордон. Термін дії обов’язків – до 16 травня 2020 року.

Більше трьох років Радик перебував під вартою із можливістю внесення застави 13,2 млн грн і суд відмовлявся її зменшувати, а обвинувачений залишався в ізоляторі, кажучи, що не має таких грошей. Тільки у грудні 2019, враховуючи тривалий строк тримання під вартою, суд зменшив заставу до 6,6 млн грн.

За версією сторони обвинувачення, юрист Радик перерахував 81,95 млн грн від ДП «Нацпроект «Повітряний експрес»на рахунки підконтрольних компаній. У подальшому, вказані кошти були зняті та розподілені між учасниками схеми.

Другим обвинуваченим у цій справі є Геннадій Дьяченко, тимчасовий в.о. директора «Повітряний експрес». Він перебуває у розшуку і його судять заочно.

Радик починав кар’єру на початку 2000-х як арбітражний керуючий, був адвокатом, був та є одночасно засновником, директором чи бухгалтером близько 600 компаній. Як адвокат неодноразово притягався до дисциплінарної відповідальності. У 2015 Радика позбавлено права на заняття адвокатською діяльністю за систематичне порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.

«Повітряний експрес» – це проект швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль», що виник проведенням футбольного чемпіонату «Євро-2012». Проект лобіював тодішній голова Держінвестпроекту і виходець з Тернопільської області Владислав Каськів.

Нагадаємо, що в ніч на 1 листопада 2017 року з Панами до України повернувся Каськів. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції. Але Каськів запевняє, що повернувся добровільно.

Генпрокуратура інкримінувала Каськіву 7,5 млн грн збитків на закупівлі реклами. По поверненню екс-посадовець одразу їх відшкодував, не чекаючи рішення суду. Зараз справа Каськіва щодо закупівлі реклами Держінвестпроектом розглядається у Шевченківському суді Києва. Раніше генпрокурор припустив, що Каськіву може загрожувати умовне покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *