Вищий антикорупційний суд за клопотанням прокурора буде проводити спеціальне судове провадження стосовно Геннадія Дьяченка, який був тимчасовим в.о. директора ДП «Нацпроект «Повітряний експрес».
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Ухваливши таке рішення, суд відклав підготовче засідання на 9 грудня і доручив ще раз поінформувати Дьяченка про розгляд справи повісткою за останнім відомим місцем проживання, а також публікаціями на сайті суду і в ЗМІ, зокрема в «Урядовому кур’єрі».
У 2016 році обвинуваченого оголошено в національний і міжнародний розшук. Чоловік викликався до слідчих і суду повістками за адресою проживання, що вказана в обвинувальному акті, також виклики публікувалися в газетах. Судячи з матеріалів клопотання, Дьяченко зареєстрований на території, що є тимчасово окупованою
Прокурор Андрій Касьян сказав, що Дьяченко знає про свою кримінальну справу, оскільки допитувався як свідок і відмовився давати показання, посилаючись на статтю 63 Конституції. Україну він начебто покидав поспіхом, залишивши у слідчого свої українські паспорти паспорти і не забравши з роботи трудову книжку.
Адвокат Мар’ян Мацула, який захищає Дьяченка, був проти заочного суду і пояснював, що клієнт не був належно повідомлений про підозру. На доказ надсилання повісток за місцем проживання прокурор показав тільки поштові квитанції. Крім того, у виступі прокурор сказав, що є дані про перебування Дьяченка в Росії, в Москві, але повістки туди не надсилалися.
Інший обвинувачений Іван Радик більше трьох років утримується під вартою. Суд визначив йому альтернативу – 13,2 млн грн застави, але обвинувачений стверджує, що не може її внести. Апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін. Раніше антикорупційний суд дозволив Радику продовжити знайомитися зі своєю справою. Також обвинувачений неодноразово заявляв відводи суддям, але їх не задовольнили.
«Повітряний експрес» – це проект швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль», що виник перед проведенням футбольного чемпіонату «Євро-2012». Проект лобіював тодішній голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.
Компанія «Сапфір Фінанс», директором якої був Іван Радик, отримала 82 млн грн від ДП Нацпроект «Повітряний експрес». Місцезнаходження частини грошей слідство досі не встановило. Радика обвинуваючуть за ч.5 ст.191 КК– привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Йому загрожує 7-12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За матеріалами справи, Радик особисто зняв в касі банку з рахунків фіктивних компаній готівкою 13,2 млн грн, що раніше були отримані від ДП «Нацпроект «Повітряний експрес».
Радик починав кар’єру на початку 2000-х як арбітражний керуючий, був адвокатом, а також був та є одночасно засновником, директором чи бухгалтером близько 600 компаній. Як адвокат неодноразово притягався до дисциплінарної відповідальності. У 2015 Радика позбавлено права на заняття адвокатською діяльністю за систематичне порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.