Атовця засудили до 7 років за пограбування офісу «17 каналу»

Шевченківський райсуд Києва засудив чоловіка до 7 років в’язниці за пограбування офісу ТОВ «Інформаційне агентство «17 канал» у 2016 році групою осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 вересня.

У лютому 2016-го обвинувачений приїхав до Києва на запрошення колишнього представника Правого Сектору. Вони з друзями начебто святкували «закінчення Майдану» і один із молодиків запропонував поїхати до «17 каналу», оскільки була підозра, що журналісти цього телеканалу фінансуються колишніми високопосадовцями «режиму Януковича» та є «антиукраїнськими журналістами».

Зі спогадів тодішнього редактора каналу, ввечері 20 лютого йому зателефонував чоловік та сказав, що хоче висловити своє невдоволення щодо Майдану. Приїхавши на Майдан Незалежності у Києві, двоє журналістів почали знімати спікера у режимі прямого включення, через хвилину – півтори, чоловіка промовив: «Діємо хлопці». Невідомі особи звалили журналіста і оператора на землю, а потім заштовхали їх проти волі до машини та наказали виключити камеру, на що вони відмовилися. Відбулася суперечка, після якої знімальну групу все ж відпустили. Але на цьому пригоди не завершилися.

Близько 1 години ночі 21 лютого обвинувачений і ще не менше десяти чоловіків, матеріали стосовно яких виділено в окреме провадження, приїхали до будинку № 81-А по вулиці Мельникова, де на 4 поверсі орендувало приміщення ТОВ «ІА «17 канал». Ігноруючи охоронця і маючи перевагу в кількості і фізичній силі, молодики проникли всередину, зламали двері і винесли з офісу каналу відеокамери, ноутбуки, сервер та іншу техніку — всього на суму 232 тисячі гривень.

На відео видно, як в будівлю заходила група осіб з прапором, деякі з них у масках, інші у капюшонах.

Обвинувачений стояв на першому поверсі у фойє аж поки хтось із спільників не зніс йому системний блок від комп’ютера, з яким він пішов до машини та поїхав. Незабаром його затримали працівники поліції. Під час обшуку авто виявлено ноутбук, комп’ютер «Apple Mac», комп’ютерну мишку, два мікрофони, системний блок. Представник каналу впізнав це майно як викрадене.

У суді чоловік провину не визнав, пояснив, що на Майдані, коли хлопці почали чіпати журналістів, то він відійшов у бік метро і нічого не робив. Потерпілі підтвердили, що цей чоловік був там, але не заштовхував їх в машину та чинив стосовно них будь-яких протиправних дій. У результаті за епізодом позбавлення волі, шляхом заштовхування до машини та перешкоджання професійній журналістській діяльності підсудного виправдали.

Однак щодо пограбування суд визнав вину доведеною, хоча молодик переконував, що поїхав з товаришами до офісу «17 канал», щоб убезпечити журналістів, якщо їх знову будуть кривдити. Така версія захисту доказами не підтверджується. Чоловік досить тривалий час, разом з іншими співучасниками перебував в холі приміщення ТОВ «ІА «17 канал», незважаючи на те, що охоронці неодноразово вимагали залишити приміщення сторонніми особами та, доки інші особи не знесли викрадене майно телеканалу з 4 поверху, обвинувачений приміщення не покидав.

Судом враховано, що чоловік вважається раніше не судимий (має погашену судимість), одружений, за місцем проживання характеризується посередньо, брав участь у бойових діях у зоні АТО в складі 5-го Окремого Батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор».

Відтак суд призначив покарання у виді позбавлення волі, проте в розмірі, наближеному до мінімальної межі санкції статті, — 7 років в’язниці.

Матеріали щодо інших десяти чоловіків, які брали участь у пограбуванні виділено в окреме провадження. Ще один чоловік, який призначав зустріч журналістів на Майдані і начебто організував їх заштовхування журналістів до машини перебуває у розшуку.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *