Чоловіка, який виштовхав журналістів із бенкету митників, оштрафували на 850 гривень

Шацький райсуд Волинської області оштрафував співробітника  Волинської митниці, МАПП «Ягодин» на 850 гривень за перешкоджання діяльності журналістів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 15 липня.

8 травня 2019-го знімальна група телерадіокомпанії «Аверс» у складі оператора і двох журналісток прибула до відпочинкового комплексу «Ле-Марк», що в селі Світязь. У вечірній час митники святкували тут день народження свого колеги.

Журналісти хотіли відзняти сюжет про те, що напередодні митники пропустили партію бурштину без митного оформлення. Ідучи в ресторан, вони прихопили картину і квіти на подарунок для іменинника. Однак раніше незнайомий чоловік вигнав їх із бенкетної зали.

Про чоловіка відомо, що він працює на митному пункті «Ягодин», надає послуги організації обслуговування адміністративних приміщень.

Він шарпав журналістів і оператора, намагався вирвати камеру, зірвав у журналістки з шиї посвідчення, виштовхав знімальну групу за межі комплексу.

У суді чоловік переконував, що потерпілі зайшли без посвідчень і не представившись, почали його знімати, що порушувало його право на особисте життя, оскільки він не є публічною особою.

Однак суд ці аргументи не прийняв.

Журналісти ТРК Аверс діяли в межах виконання редакційного завдання, збираючи матеріал для сюжету з приводу затриманої на початку травня 2019 року на території польського кордону партії бурштину. Збираючи коментарі посадовців митниці щодо цієї події вони прибули в ресторан Ле-Марк, де працівники митниці святкували день народження. З фрагментів відео вбачається, що журналістка хотіла взяти інтерв’ю в начальника зміни під час якої бурштин перетнув український кордон і не був виявлений. Обвинуваченого оператор цілеспрямовано не знімав і той попав в об’єктив відеокамери лише тоді, коли оператор знімав неправомірні дії по відношенню до своїх колег.

Журналісти мали бейджики, а на відеокамері був логотип «Аверс». Суду показали пошкоджений бейджик — зірваний із шиї журналістки.

З протоколу огляду місця події та фото таблиць до нього видно, що проїзд і виїзд на територію закладу Ле-Марк вільний, без обмежень.

Дії обвинуваченого не завдали матеріальної шкоди. За відсутності обтяжуючих і пом’якшуючих обставин суд вирішив покарати чоловіка штрафом у максимально можливому розмірі — 850 гривень.

Водночас, як пишуть «Волинські новини», інші двоє нападників на знімальну групу проходили в справі як свідки, а ще одному фігуранту Олександру Марчуку інкримінували напад не на журналістів, а на цивільних осіб і справу в його випадку закрили за строком давності.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *