Чоловіка, який шантажував нардепа Грановського фейковою перепискою, засудили до 5 років умовно

Броварський суд Київської області визнав винним чоловіка, який вимагав пів мільйона доларів в нардепа Олександра Грановського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 19 червня.

Підсудний – Олександр Бондар, уродженець Харкова, освіта середня, не працює. У 2019 році за попередньою змовою із на сьогодні невстановленими особами, цей чоловік вимагав пів мільйона доларів у Грановського за нерозповсюдження у ЗМІ відомостей, які той бажає зберегти в таємниці та які були незаконно отримані шляхом зламу електронної скриньки і потім сфальсифіковані.

Зокрема, начебто було створено підроблену переписку Грановського з його оточенням щодо торгового центру «Скай Молл» і Одеського припортового заводу. У травні обвинувачений надіслав нардепу на Whatsapp копії як реальних його листів, так і підроблених. 14 травня в готелі «Русь» зловмисник висунув Грановському вимогу передати 500 тис. доларів за нерозголошення листування.

В суді обвинувачений визнав вину повністю. У 2015 він познайомився з чоловіком на ім’я «Михайло» і той розповів, що він з товаришами здійснюють втручання в електронні поштові скриньки громадян, отримують з них різну інформацію, а потім шантажують власників цих скриньок та вимагають гроші. Йому запропонував приєднатись до них і він почав з ним постійно підтримувати зв’язок. Від нового знайомого він дізнавався, як можна незаконно заходити на різні електронні скриньки та отримувати з них дані, а також яке програмне забезпечення для цього потрібно. На прохання Михайла він купував для таких цілей електронні прилади та обладнання. Також він почув, що Михайло з товаришами тривалий час слідкують за електронною перепискою Грановського, який користується мобільним додатком WhatsApp. За вказівкою Михайла він почав у WhatsApp спілкуватись з Грановський та повідомляти, що вони мають копії його переписки з іншими особами можуть їх оприлюднити, якщо він не дасть грошей. Для цього Михайло надавав йому копії електронних листів. На зустрічі в готелі «Русь» він висунув вимогу надати гроші йому як представнику. Сума 500 тис. доларів була обумовлена тим, що зі слів Михайла, їм допомагало 5-6 осіб.

15 травня на АЗС в м.Бровари чоловік отримав від Грановського сумку з грошима і був затриманий. Суд брав його під варту з альтернативою застави у 154 тис. грн.

Обвинувачений просив не карати його суворо, розкаювався і переконував, що більше не допустить подібного. Оскільки він вину визнавав і обставини злочину не оспорювалися, то суд не став досліджувати докази і розгляд справи по суті відбувся в одне засідання. Суд призначив 5 років позбавлення волі, звільнивши від покарання з іспитовим строком 2 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *